Hlavní obsah

V mirovickém závodě na porážku drůbeže vznikne sto nových míst

Zhruba sto nových pracovních míst vznikne díky nově zavedenému dvousměnnému provozu v závodě na porážku drůbeže v Mirovicích na Písecku. Závod je jedním ze tří podniků Vodňanské drůbeže, které převezmou porážku kuřat od Masokombinátu Kostelecké uzeniny. V ostatních závodech ve Vodňanech a Modřicích se už na dvě směny pracuje, sdělil ČTK ředitel Vodňanské drůbeže Milan Říha.

V mirovickém závodě na porážku drůbeže vznikne sto nových míst

Aby byl mirovický závod schopen zvýšený provoz zvládnout, pracuje se na dílčích úpravách na úseku balení a porcování. Podle Říhy bude využito zařízení, které je v rámci firmy k dispozici.

Převzetí výroby Kosteleckých uzenin bude pro Vodňanskou drůbež znamenat maximální využití porážkové kapacity ve třech závodech, a to sníží fixní náklady v těchto provozech, doplnil Říha. Závody v současnosti poráží 1,5 miliónu kusů drůbeže týdně.

Masokombinát Kostelecké uzeniny letos ukončí porážku drůbeže v Kostelci. O práci kvůli tomu přijde kolem 300 lidí. Do konce září bude na porážce snížen výkon na polovinu, uzavření se chystá k 31. prosinci.

Vodňanská drůbež s závody v jihočeských Vodňanech a Mirovicích a brněnských Modřicích jsou součástí divize zpracování drůbeže v rámci Agropol Group, který patří Agrofertu Holding Andreje Babiše. Společnosti divize zaujímají asi třetinový podíl na trhu s drůbežím masem a jsou tak největším zpracovatelem drůbežího masa v České republice. Porazí 240.000 kusů kuřat denně, což představuje roční objem 90.000 tun zpracovaného kuřecího masa a 8000 tun kachního.

Společnost Kostelecké uzeniny rovněž patří skupině Agrofert, která je nejvýznamnější skupinou tuzemského zemědělství a potravinářství, do holdingu patří také podniky chemické výroby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků