Hlavní obsah
Pro začátek je projekt zaměřen na žáky maturitních oborů netechnického směru, jako je například hotelnictví. Foto: Profimedia.cz

Studenti získají lepší přístup k praxi

Žáci základních a studenti středních škol ve Zlínském kraji budou mít lepší přístup k získávání praktických dovedností. Umožní to projekt agentury studentských praxí, který uvádí do života Zlínský kraj.

Pro začátek je projekt zaměřen na žáky maturitních oborů netechnického směru, jako je například hotelnictví. Foto: Profimedia.cz
Studenti získají lepší přístup k praxi

„Agentura bude zajišťovat působení žáků a studentů ve firmách. Součástí projektu za 16 miliónů korun je i plnění úkolů zadaných zaměstnavateli ve školních střediscích,“ přiblížil záměr statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Jaroslav Drozd (ČSSD).

Od virtuálního vnímání k praktické zkušenosti

„Veřejnost dlouho volala po tom, aby děti nevnímaly věci jen virtuálně přes počítač, ale i v praxi,“ připomněl Drozd. Pilotní část projektu potrvá od září do července 2015. Systém je nastaven na zavedení nových forem spolupráce škol a pracovního prostředí. Pro začátek je zaměřen na žáky a pedagogické pracovníky maturitních oborů netechnického směru, jako jsou ekonomika, hotelnictví, zdravotnictví, oděvnictví, kosmetické služby či knihovnictví.

Vedle zainteresovaných škol se do spolupráce se Zlínským krajem zapojí i Krajské centrum dalšího profesního vzdělávání a Centrum uznávání a celoživotního učení Zlínského kraje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků