Hlavní obsah
Pozorovatelé se během testu snaží zjistit, kdo by se jim do týmu hodil nejlépe. Foto: Profimedia.cz

Připravte se na assessment centrum

Hledání nového zaměstnance vede firmy k různým způsobům výběru nejvhodnějšího kandidáta. Pokud se hlásí větší okruh poměrně rovnocenných uchazečů nebo v případech, kdy je vhodné zjistit o kandidátovi, jak se dokáže zachovat v různých situacích, se stále častěji používá forma assessment centra. Jak výběr v centru probíhá, co jeho účastníky čeká a jak se na něj dopředu alespoň trochu připravit, zájemcům napoví on-line seminář na www.vetsisance.cz.

Pozorovatelé se během testu snaží zjistit, kdo by se jim do týmu hodil nejlépe. Foto: Profimedia.cz
Připravte se na assessment centrum

„Personální agentury assessment centrum definují jako několikahodinovou skupinovou metodu výběru, na kterou je sezváno zpravidla pět až deset uchazečů o práci. Ti společně i samostatně plní úkoly vytipované tak, aby dosažené výsledky a reakce ukázaly, kdo z pozvaných je pro volnou pozici ten nejvhodnější,“ nabízí vysvětlení trenér mezinárodní vzdělávací společnosti Maxwell International, Michal Kopřiva.

Chování v zátěžové situaci

Během testování jsou s ohledem na vypsanou pozici uchazeči často vystaveni i značnému stresu, chce se po nich rychlá a zároveň originální reakce na možné situace, sleduje se jejich smysl pro práci v kolektivu, znalosti, zkušenosti, schopnost prosadit se. Pozorovatelé si dělají poznámky, kladou doplňující dotazy a snaží se zjistit, kdo by se jim do týmu hodil nejlépe. Při takovém postupu získá budoucí zaměstnavatel komplexní představu o svém potenciálním budoucím zaměstnanci.

V závěru diagnostické testy

Lektor poskytne zájemcům informace o plnění různých úkolů ve skupinách i o individuálním testování každého z uchazečů. Dozvíte se rovněž, že často na závěr celého assessment centra přicházejí psychodiagnostické testy ve formě osobnostních dotazníků i znalostních a dovednostních testů. Na pořadu dne mohou být i klasické otázky běžného pracovního pohovoru.

Michal Kopřiva na webu www.vetsisance.cz prozradí, jak se na průběh hodnoticího řízení touto moderní technikou co nejlépe připravit, na co si dát pozor, co nastudovat a jak se při assessment centru chovat. V úterý 29. července od 17 do 19 hodin pak bude návštěvníkům webu k dispozici v živém on-line chatu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků