Hlavní obsah
Flirtováním se ženy pokoušejí dosáhnout na lepší pracovní pozice. Foto: Profimedia.cz

Polovina žen využívá k pracovnímu postupu flirt a vzhled

Evropská unie věnuje každoročně obrovské úsilí k narovnání příležitostí mužů a žen na pracovním trhu. Podle britské sociologické studie však tahle snaha zatím moc nevychází. Sexismus je všudypřítomný a ženy samy ho neustále využívají a zneužívají.

Flirtováním se ženy pokoušejí dosáhnout na lepší pracovní pozice. Foto: Profimedia.cz
Polovina žen využívá k pracovnímu postupu flirt a vzhled

Svým vzhledem a flirtováním se pokouší dosáhnout na lepší pracovní pozice či vyšší plat polovina zaměstnaných žen.

Z průzkumu společnosti Confused dále vyplývá, že přímo sex využívají ženy jako zbraň také u svých partnerů a manželů. Dosahují jím lepšího chování od svých mužů, větší pozornosti či zisku peněz a vysněných dárků.

Při spolupráci hraje vzhled rozhodující roli

Čtyři z deseti manažerů zase v průzkumu přiznali, že si vybrali kandidátku na pracovní pozici především kvůli vzhledu a její přitažlivosti. Téměř polovina těchto mužů se přiznala, že se pak snažila získat tuto ženu do postele či s ní mít vztah.
Tři z pěti zaměstnanců tvrdili, že se chovají lépe k atraktivním kolegyním a dávají jim přednost při spolupráci.

Snahy o emancipaci ztěžují ženy samy

„Dnes věnujeme tolik úsilí na to, aby ženy nebyly vnímány jako sexuální objekty a měly na pracovišti rovné podmínky. Ale naše výsledky dokazují, že navzdory tomu mnoho žen využívá své vnady vyloženě k postupu, obohacení či kvůli jiným výhodám ze strany mužů. Zda je tohle dobré, či špatné, je naprosto subjektivním názorem,“ tvrdí Sharon Flahertyová, PR manažerka ze společnosti Confused.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků