Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Podíl lidí, kteří musí pracovat z kanceláře, klesl o třetinu

Podíl Čechů, kteří musí být kvůli své práci v kanceláři, se proti loňsku snížil o třetinu. Zatímco loni muselo z kanceláře pracovat 74 procent zaměstnanců, letos je to jen 54 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Microsoft.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Podíl lidí, kteří musí pracovat z kanceláře, klesl o třetinu

Zhruba osm z deseti šéfů malých a středních firem si myslí, že lidé, kteří mohou pracovat odkudkoli, jsou výkonnější i spokojenější. Podobný názor mají zaměstnanci – 72 procent z nich souhlasilo s tím, že možnost pracovat i mimo kancelář zvyšuje jejich produktivitu.

Podle zkušeností Microsoftu vzrostla po zavedení možnosti pracovat mimo zaměstnání výkonnost zaměstnanců o čtvrtinu, kreativita o třetinu a dostupnost a týmová práce o 40 procent.

Generální ředitelka nemá vlastní kancelář

„Opustili jsme tradiční přístup k práci i k pojetí kanceláře. Dnem práce odkudkoli chceme inspirovat ostatní, aby se nebáli využít moderní formy spolupráce, které jim umožní být úspěšnější v byznyse a šťastnější v životě,” uvedla generální ředitelka české pobočky Microsoftu Biljana Weberová. Dodala, že ani ona sama nyní nemá vlastní kancelář ani židli.

Podle průzkumu musí být v kanceláři 46 procent pracovníků nejmenších firem do devíti lidí, 57 procent zaměstnanců podniků do 50 zaměstnanců a 59 procent lidí ve firmách do 250 zaměstnanců.

Microsoft pořádá Den práce odkudkoli letos počtvrté. V rámci akce pořádají zapojené organizace semináře, soutěže či happeningy související s flexibilitou práce. Tento den připadá na čtvrtek a zapojí se do něj přes 70 firem, například Sodexo, O2, Nadace O2, Innogy, CBRE, CPI, KPCS, ČSOB, Dell, Dopravní podnik hl. m. Prahy, LMC, Nestlé nebo Xerox.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků