Hlavní obsah
Svobodní zaměstnaní lidé žijící samotářky jsou nešťastnější než důchodci Foto: Profimedia.cz

Nezadaným nepřináší pocit štěstí ani skvělá kariéra

Skvěle vypadají, většinou jsou velmi trendy, mají skvělou kariéru a nemusejí se starat o děti. Přesto jsou svobodní nezadaní nešťastní. A podle australských vědců v podstatě jedni z nejméně šťastných z pěti společenských kategorií.

Svobodní zaměstnaní lidé žijící samotářky jsou nešťastnější než důchodci Foto: Profimedia.cz
Nezadaným nepřináší pocit štěstí ani skvělá kariéra

Australští sociologové stanovili pět profilových sociálních kategorií a zkoumali u nich, jak jsou jedinci náležející do těchto charakteristických skupin spokojení se svým životem a šťastní.

Protinožci stanovené nové kategorie jsou: do společnosti zapojení důchodci, kteří jsou šťastní ale nepříliš movití, finančně zabezpečené páry, které jsou vzdělané, šťastné a bohaté, nedostatkem času stresované páry s dětmi, které jsou sice stresované, ale šťastné, nespokojení svobodní, kteří jsou zdraví, úspěšní v práci, ale nešťastní, a poslední skupinou jsou opomíjení, kteří nemají peníze a jsou velmi nešťastní.

Australané dotazníkovou metodou zkoumali šest tisíc osob. Ty odpovídaly na otázky týkající se práce, vztahů, financí, duševní pohody, zdraví a rizikového chování.

Z analýzy výsledků vyplynulo, že svobodní zaměstnaní lidé žijící samotářky jsou nešťastnější než důchodci, pracující páry a mladé rodiny. Sociologové tvrdí, že clusterová studie byla sice velmi hrubě načrtnutá, ale dostatečně signifikantní, aby charakterizovala každou skupinu.

Skupina tzv. singles byla charakterizována jako lidé v průměrném věku 33 let, kteří pracují na plný úvazek, vydělávají více než je průměrný příjem a mají dostatečné uspokojení z práce. Nešťastnější než tato skupina Australanů už byli jen opomíjení jedinci, kteří nemají dobré sociální vztahy ani peníze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků