Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo

Karlovarský porcelán zaplatí lidem za září necelé tři čtvrtiny mzdy

Karlovarský porcelán (KP) vyplatí v úterý za září svým zaměstnancům jen 70 % své mzdy. Uvedl to člen vedení podniku. Předsedkyně odborové organizace KP Marcela Dubová řekla, že výplatní pásky už lidé dostali. Na nich byly platy v plné výši. Oficiálně nechtěl vyplacení 70 % mzdy nikdo komentovat. Zaměstnanci KP potvrdili, že už byli o vyplacení části mzdy seznámeni.

Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo
Karlovarský porcelán zaplatí lidem za září necelé tři čtvrtiny mzdy

KP a její dceřiná firma Concordia v úterý oznámily, že budou pokračovat ve výrobě minimálně jeden týden. Podařilo se jim dohodnout prodloužení dalších dodávek elektřiny a plynu s distribučními společnostmi až do 20. října, sdělil mediální zástupce společnosti Porcela Plus Marek Pražák.

V případě dodávek elektřiny a plynu se už potřetí opakuje situace, kdy se KP podařilo odvrátit kolaps a udržet výrobní linky v provozu. Stejně tak má porcelánka přislíbeny dodávky základních surovin, především kaolinu. "Výroba pokračuje ve všech závodech společnosti KP. Pracujeme na termínově vázaných zakázkách, abychom stihli odeslat zboží našim zákazníkům," uvedl generální ředitel KP Vlastimil Argman.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků