Hlavní obsah
Úprava ženských vlasů prý trvá déle. Foto: Profimedia.cz

Dánské kadeřnictví má problém kvůli rozdílným cenám pro ženy a muže

V Dánsku, které obdobně jako další severské země bere rovnost mezi muži a ženami velmi vážně, si rovnost mezi pohlavími našla cestu i do kadeřnictví. Komise pro rovné příležitosti totiž označila odlišné ceny pro mužské a ženské sestřihy za nelegální, cech kadeřníků ale toto rozhodnutí považuje za absurdní, napsala agentura Reuters.

Úprava ženských vlasů prý trvá déle. Foto: Profimedia.cz
Dánské kadeřnictví má problém kvůli rozdílným cenám pro ženy a muže

Celý spor odstartovala jistá žena, která si stěžovala na jeden ze salonů, který nabízel vlasovou péči ženám za 528 dánských korun (asi 1810 Kč) a mužům za 428 korun (asi 1470 Kč); v ceně nebyly příplatky za dlouhou hřívu.

Komise pro rovné příležitosti stížnost uznala jako oprávněnou a uložila kadeřnictví, aby ženě vyplatila odškodnění 2500 korun (přibližně 8600 Kč). Sdružení kadeřníků verdikt označilo za nesmyslný. Určování cen se tak prý stane noční můrou a v cenících zavládne zmatek.

Stříhání žen trvá déle

"S ženami to jednoduše trvá déle," uvedla v prohlášení Connie Mikkelsenová, která stojí v čele dánské organizace nezávislých kadeřníků a kosmetiček. Proti rozhodnutí komise se kadeřníci odvolali, spor tak nyní musí rozhodnout soud.

Severské státy tradičně dosahují nejlepších hodnocení v rovném přístupu k ženám. Dánsko je podle Světového ekonomického fóra na žebříčku hodnotící rozdíl mezi pohlavími v otázkách politických, zdravotních, vzdělávacích a hospodářských na sedmé pozici ze 135 sledovaných zemí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků