„Špatné vedení je pro téměř pětinu (18 %) lidí důvodem, proč si hledají novou práci. Čtrnáct procent nespokojených zaměstnanců mluví o špatné firemní kultuře a atmosféře ve společnosti a sedm a půl procenta lidí mění práci kvůli svému přímému nadřízenému,“ vypočítává autorka výzkumu Zuzana Paulová.

Podle Paulové se mění i struktura vedení v českých firmách. Nefunguje už autokratická nadřízenost manažera jen kvůli tomu, že je šéfem, ale vyžaduje se kolektivní spolupráce. „Moderní firmy dbají o to, aby měly zpětnou vazbu od svých zaměstnanců, ale pořád jsou v Česku v menšině,“ připomíná Paulová.

Firmy podle ní se svými zaměstnanci málo komunikují, ale platí to i opačně – zaměstnanci neumí nebo nechtějí svoje problémy řešit. S pocitem, že se o ně nikdo nezajímá, odcházejí ke konkurenci, kde, jak doufají, to bude lepší.

„Pro zaměstnance je důležité, aby byli motivováni konkrétním hodnocením své práce a jejich úspěch byl oceněn. Tím se zvyšuje i zdravá soutěživost v týmu,“ zdůrazňuje Zuzana Paulová.