Potvrdilo to 70% dotázaných headhunterů v dvanáctém vydání čtvrtletního Executive Recruiter Indexu, který dnes zveřejnila společnost Korn/Ferry, světová jednička ve vyhledávání talentů pro management.

Více než polovina dotázaných (55 procent) naznačila, že je dnes mnohem obtížnější než v minulosti přesvědčit kandidáty, aby se kvůli nové práci přestěhovali. Nejsilnějším důvodem setrvat na stejném místě jsou podle poloviny dotázaných rodinná pouta. Dalšími uváděnými hlavními faktory jsou změna životního stylu (25 procent) a náklady na bydlení (10 procent).

Na služebních cestách ročně až 5 měsíců

„Pokud chtějí zaměstnavatelé přilákat ty nejlepší talenty, musí kvůli ohledům na rodinu a životní styl přehodnotit své požadavky na přestěhování,“ komentuje výsledky Alice Punch, z Korn/Ferry v Praze. Dále tvrdí: „Vedle obvyklého modelu přestěhování dnes jak zaměstnavatelé, tak i kandidáti hledají alternativy. Jednou z variant je i extrémní dojíždění od pondělí do pátku.“

Čtyři pětiny dotázaných (82%) naznačuje, že zaměstnavatelé jsou dnes přinejmenším otevřeni k možnosti častějších služebních cest svých vedoucích pracovníků jako alternativě k přestěhování. Tento trend je nejzřetelnější v technologickém odvětví. Pokud je přestěhování přeci jen nutné jsou kandidáti nejčastěji lákáni vyššími finančními odměnami (uvedlo 64% dotázaných).

Na otázku kolik času se očekává od manažerů, že ve svém zaměstnání průměrně stráví na cestách, uvedla jedna třetina dotázaných 10 až 15 týdnů a 22%dotázaných uvedlo dokonce 15 až 20 týdnů.