Podle ministra by zelené karty byly spojovány především s těmi pracovními místy, která zůstávají déle než měsíc neobsazena českými pracovníky. Zaměstnavatelé by museli tato volná místa, o něž čeští pracovníci nestojí, nahlašovat do veřejně přístupného, a tedy kontrolovatelného informačního portálu. Pouze ve spojitosti s těmito místy by se mohli zahraniční pracovníci ucházet o povolení k práci.

A snadnější má být zaměstnávání cizinců i pro firmy. Nyní musejí pro to, aby zaměstnaly třeba indického programátora, nejprve požádat o svolení příslušný úřad práce. A s tímto souhlasem se později snažit přesvědčit úřady, že má zajištěné místo, a tudíž by mu měly povolit dlouhodobý pobyt. To již nebude potřeba.

Jak se získá zelená karta

Zelené karty by měli dostávat vysokoškoláci, ale i cizinci se středním vzděláním a také zkušení řemeslníci. Karta má být přitom společným dokladem o tom, že takový člověk smí v Česku žít a navíc i legálně pracovat. Karty budou v příslušných zemích vydávat české konzuláty. Vydání zelené karty by nemělo trvat déle jak měsíc, zatímco na pracovní vízum do ČR se nyní čeká až 6 měsíců.

"Nejde jen o to, že stát chce pomocí zelených karet přilákat do země pracovní síly ze zahraničí do oborů, které se potýkají s nedostatkem pracovníků. Současně by zelené karty byly i velmi efektivním prostředkem proti zaměstnávání cizinců načerno. Systém by totiž znemožnil, aby v Česku pracovali lidé bez zdravotního a sociálního pojištění," vysvětlil ministr práce a sociálních věcí.

Zelené karty se týkají pouze pracovníků mimo země EU. Občané EU totiž mohou již nyní v Česku pracovat bez problémů. V současné době pracuje v ČR legálně na 220 000 zahraničních pracovníků, velká část z nich je ale z unijních zemí, zejména ze Slovenska.