Čeští požárníci jsou mistry Evropy

Novinky, dol, Kariéra

OSTRAVA

Reprezentačnímu týmu České republiky se podařilo porazit na III. otevřeném Mistrovství Evropy v požárním sportu v Ostravě favorizované týmy Ruska, Běloruska a Ukrajiny. Česko tak obhájilo titul mistra Evropy v požárním sportu, který získalo před dvěma lety na II. ME rovněž v Ostravě.

V celkovém hodnocení zvítězila ČR o dva body před Rusy, kteří vedli po třech disciplínách z celkových čtyř, ale nepovedla se jim poslední "královská" - požární útok. Zato český tým zůstal časem 26,07 sekundy. Jen 6 setin za svým vlastním světovým rekordem.

Druhý český tým - dobrovolných hasičů - který startoval mimo soutěž, dosáhl v požárním útoku druhého nejlepšího času ze všech zúčastněných týmů - pod 27 sekund. Rusové skončili s časem kolem 30 sekund.

ČR také obhájila titul mistra Evropy v požárním útoku a v hasičské štafetě 4 x 100 metrů s překážkami. Přitom oba soutěžní dny doprovázel vytrvalý déšť.

Z počátku to na titul nevypadalo

V běhu na sto metrů s překážkami (1. disciplína) a ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže po žebřících (2. disciplína) obsadili Češi po součtu šesti nejlepších časů členů týmu vždy 4. místo, před nimi vždy skončily favorizované týmy Ruska, Běloruska a Ukrajiny.

Na lepší celkové umístění to nevypadalo. Prvenství pak ale čeští hasiči získali v obou kolektivních disciplínách, kde bývají tradičně dobří, což jim pomohlo k zisku titulu.

Přes vytrvalý déšť sportující hasiči skončili bez vážnějších zranění. Pouze v běhu na sto metrů s překážkami spadl po sběhnutí z kladiny německý reprezentant, a při výstupu na věž pomocí hákového žebříku uklouzl v okně nad záchrannou sítí Bělorus a skončil v síti.