Hlavní obsah
Tatínků s potomky přišlo hodně Foto: Jiří Smutný

Husajna sužuje zánět prostaty

Saddám Husajn (67) trpí infekcí prostaty a je na tuto nemoc léčen antibiotiky. V souvislosti s jeho zdravotním stavem se rovněž spekulovalo o počátcích rakoviny. To se ale podařilo po řadě speciálních testů vyvrátit. Oznámila to v úterý armáda Spojených států s tím, že pacient má nejlepší péči.

Tatínků s potomky přišlo hodně Foto: Jiří Smutný
Husajna sužuje zánět prostaty

"Testy ukázaly, že přes problémy s prostatou, je sedmašedesátiletý svržený diktátor ve výborné fyzické kondici a dokonce od svého zatčení v prosinci přibral několik kilogramů," uvedl irácký ministr Bakhtiar Amin pro televizi Al-Džazíra.

"Nyní se snaží hubnout," konstatoval. Popřel zároveň, že by Husajn měl rakovinu. Nemoc podle něj přesvědčivě vyvrátily mimo jiné krevní testy.

Dodal navíc, že zánět prostaty postihuje 35 % všech mužů starších 50 let. Boj s bakteriemi je ale náročný. Vyžaduje několikaměsíční léčení silnými antibiotiky.

Svržený diktátor zůstává v americkém vězení na neznámém místě. K dispozici má klimatizovanou celu, i malou zahrádku pro cvičení a procházky. [celá zpráva]

Spekulace o jeho špatném zdravotním stavu se v médiích objevují průběžně. Naposledy americké armáda vedle rakoviny vyvracela, že Husajn dostal mrtvici a dokonce, že zemřel. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků