Hlavní obsah
Nové logo společnosti Mozilla Foto: archív tvůrců

Tvůrci Firefoxu mění logo

Společnost Mozilla, která se proslavila především vývojem internetového prohlížeče Firefox, se rozhodla po několika letech změnit své logo. A změna je to opravdu veliká – nově budou fanoušci v názvu vidět místo některých písmen dvojtečku i lomítka.

Nové logo společnosti Mozilla Foto: archív tvůrců
Tvůrci Firefoxu mění logo

Na novém logu pracovali tvůrci Firefoxu už od loňského roku. O pomoc s výběrem a návrhem tehdy poprosili své internetové fanoušky. Výsledek společného snažení je vidět na snímku výše.

Tvar obsahující dvojtečku a dvě lomítka má být symbolický. Jasně totiž odkazuje na URL adresy, tedy konkrétně část z textu http://.

Původní logo Mozilla (v pravém horním rohu)

Foto: archív tvůrců

„Byl použit nový font Zilla, který byl vytvořen právě pro účely tohoto loga v Typotheque. Font má podporu všech možných znaků včetně těch českých, navíc je open-source. Kdokoli si tak může logo napsat, stačí použít font Zilla a zvýraznit text,“ uvedl Michal Vašíček ze serveru Mozilla.cz.

Ten zároveň upozornil na to, že logo bude měněno postupně. Například na českých stránkách společnosti se tak stále objevuje starší logo.

Logo měnilo i HP

V loňském roce se k radikální změně loga odhodlala také společnost HP (dříve Hewlett-Packard). Ta zkratku HP používá na svých počítačích už od roku 1981. Za tu dobu se podoba těchto dvou písmenek několikrát změnila, ale loňská podoba byla rozhodně nejvýraznější změnou. [celá zpráva]

HP Spectre 13.3

Foto: archív výrobce

Původní kulaté logo, v jehož středu se nacházela malá písmenka „hp“, nahradilo daleko minimalističtější pojetí složené ze dvou kratších a dvou delších čárek. Chce to trochu fantazie, aby uživatel vůbec poznal, o jaká písmenka se jedná.

Sluší se nicméně podotknout, že inovované logo je určeno výhradně pro prémiová zařízení od HP. Prvním takovým strojem byl notebook Spectre 13.3.

Co všechno tento extrémně tenký laptop umí, se dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Původní logo na notebooku HP EliteBook 850 G3

Foto: archív výrobce

Prohlížejte si internet bezpečně se seznam prohlížečem.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků