Hlavní obsah
Internet Explorer 9 Foto: Novinky

Microsoft vydá nový Explorer příští úterý

Společnost Microsoft uvolní ke stažení webový prohlížeč Internet Explorer (IE) v deváté verzi v úterý 15. března. Novinka přináší několik vylepšení, ale zároveň i zvýšení výkonu. Uvedla to Martina Poláková z české pobočky softwarového giganta.

Internet Explorer 9 Foto: Novinky
Microsoft vydá nový Explorer příští úterý

„Devátá verze Exploreru přináší uživatelům řadu novinek, ať už jde o zvýšení rychlosti prohlížeče, rozsáhlejší podporu webových standardů, minimalistické uživatelské rozhraní nebo široké spektrum bezpečnostních funkcí,“ prozradila Poláková s tím, že IE 9 bude v úterý možné stahovat od šesti hodin ráno.

Kromě zvýšení výkonu stojí za vyzdvihnutí také nový bezpečnostní nástroj nazývaný Tracking Protection. Ten umožňuje vytvořit seznam webových adres, se kterými nechce uživatel sdílet žádné osobní informace ani data.

"Tracking Protection jim zajistí větší kontrolu nad tím, jaké informace o nich jednotlivé portály shromažďují,” uvedl produktový manažer Microsoftu Lukáš Křovák.

První betaverzi IE 9 představil Microsoft loni v září. Až doposud si jí po celém světě stáhlo přes 25 miliónů lidí. Takový úspěch nezaznamenala žádná předchozí betaverze tohoto internetového prohlížeče, prozradil americký softwarový gigant.

Microsoft chce skoncovat se starým Explorerem 6

Internet Explorer 6 má aktuálně ve světě v porovnání s jinými internetovými prohlížeči podíl 12 procent, a to i přesto, že americká společnost Microsoft nabízí již osmou verzi tohoto browseru. Softwarový gigant se nyní rozhodl podíl zastaralého prohlížeče snížit pod jedno procento a přimět uživatele aktualizovat na bezpečnější verzi.

„Internet Explorer 6 je na trhu téměř deset let, což s sebou nese chybějící podporu moderních webových standardů i zastaralé uživatelské rozhraní. Oproti tomu novější verze Internet Explorer 8 a již brzy dostupný Internet Explorer 9 přináší uživatelům významná vylepšení v oblasti bezpečnosti, rychlejší přístup k požadovaným informacím a u nejnovější verze také využití hardwarově akcelerované grafiky,“ uvedl Křovák z Microsoftu. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků