Hlavní obsah

Microsoft chce skoncovat se stařičkým Internet Explorerem 6

Internet Explorer 6 má aktuálně ve světě v porovnání s jinými internetovými prohlížeči podíl 12 procent, a to i přesto, že americká společnost Microsoft nabízí již osmou verzi tohoto browseru. Softwarový gigant se nyní rozhodl podíl zastaralého prohlížeče snížit pod jedno procento a přimět uživatele aktualizovat na bezpečnější verzi.

Microsoft chce skoncovat se stařičkým Internet Explorerem 6

„Internet Explorer 6 je na trhu téměř deset let, což s sebou nese chybějící podporu moderních webových standardů i zastaralé uživatelské rozhraní. Oproti tomu novější verze Internet Explorer 8 a již brzy dostupný Internet Explorer 9 přináší uživatelům významná vylepšení v oblasti bezpečnosti, rychlejší přístup k požadovaným informacím a u nejnovější verze také využití hardwarově akcelerované grafiky,“ řekl Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Internet Explorer 8 nabízí Microsoft od roku 2009. Proti starším verzím dokáže osmička lépe pracovat s historií webových stránek.

V režimu InPrivate IE 8 neukládá do počítače žádná data, která by mohla odhalit, co jste na světové síti hledali. To je vhodné, pokud se na PC střídá více lidí i pokud se chcete přihlásit k internetovému bankovnictví nebo e-mailu na cizím počítači. Privátní funkci je možné v Exploreru aktivovat na určitou chvíli, nebo po celou dobu surfování.

Internet Explorer 8 pro operační systémy Windows XP, Vista i nejnovější sedmičky můžete stahovat v českém jazyce pomocí následujících odkazů:

Internet Explorer 9 se blíží

Na začátku února vydal Microsoft poslední veřejnou testovací verzi internetového prohlížeče Internet Explorer 9. Finální varianta by tak na sebe neměla nechat dlouho čekat. Novinka přináší několik vylepšení, ale zároveň i zvýšení výkonu.

“Uvedením RC verze jsme udělali poslední krok před dokončením finální verze Internet Exploreru 9. V následujících týdnech mohou vývojáři a poskytovatelé internetového obsahu začít testovat své stránky a aplikace na bezproblémovou funkčnost v Internet Exploreru 9," uvedl manažer divize Windows Lukáš Křovák.

Podle něj byla řada změn a vylepšení udělána na základě zpětné vazby mezi uživateli a vývojáři. "Díky optimalizacím se podařilo dále navýšit výkon nového JavaScript Enginu, označovaného Chakra. Ten v testu SunSpider dosahuje o 35 % rychlejšího výkonu oproti Beta verzi,“ prozradil Křovák. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků