Hlavní obsah
Windows 7 Foto: Novinky

Microsoft omylem prozradil, kdy přijde na trh Windows 8

Minulý týden to byl přesně rok, kdy byl do prodeje uveden operační systém Windows 7. Zaměstnanci Microsoftu se rozhodli toto datum oslavit zajímavým způsobem – na holandském blogu zveřejnili zápisek o plánovaném systému Windows 8, ve kterém bylo mimo jiné zmíněno, kdy by se měl nový operační systém od Microsoftu objevit na trhu. Krátce poté byl však záznam odstraněn.

Windows 7 Foto: Novinky
Microsoft omylem prozradil, kdy přijde na trh Windows 8

V zápisku bylo uvedeno, že Windows 8 se v obchodech objeví nejdříve za dva roky. Nástupce oblíbených sedmiček bychom se tak dle informací z blogu mohli dočkat již v roce 2012, napsal zahraniční server CNET.

Krátce po zveřejnění byl však záznam z blogu Microsoftu smazán, respektive byl nahrazen zápiskem, který pojednává o tom, kdy bude uveden velký opravný balíček pro Windows 7.

Na první pohled by se tak mohlo zdát, že americký softwarový gigant prozradil informace o uvedení nového systému náhodou. Podle diskutujících ze serveru Winrumors.com se však mohlo jednat o promyšlený marketingový tah.

„U Windows Vista udělal Microsoft velkou chybu. Těšil se z oblíbenosti z XPček a zaspal s novým systémem dobu. Pak už se nikomu nechtělo na nový systém. Proto se teď snaží lidi přesvědčit, že u osmiček stejnou chybu nezopakují,“ zamyslel se nad zápiskem na blogu Microsoftu jeden z diskutujících.

„Windows 7 je super, Microsoft se bude muset moc snažit, aby donutil lidi přejít na něco nového,“ vyjádřil svůj názor další diskutující.

Zástupci Microsoftu však oficiálně žádné datum nepotvrdili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků