Hlavní obsah
Logo společnosti Microsoft Foto: Jacky Naegelen, Reuters

Microsoft koupí společnost Hexadite za 100 miliónů dolarů

Americký softwarový gigant Microsoft se dohodl, že zaplatí 100 miliónů dolarů (2,4 miliardy Kč) za převzetí společnosti Hexadite, působící v oblasti kybernetické bezpečnosti. Informoval o tom izraelský finanční server Calcalist.

Logo společnosti Microsoft Foto: Jacky Naegelen, Reuters
Microsoft koupí společnost Hexadite za 100 miliónů dolarů

Společnost Hexadite má ústředí v Bostonu, její výzkumné a vývojové centrum se však nachází v Izraeli. Firma poskytuje technologie pro automatickou reakci na kybernetické útoky, píše agentura Reuters.

Microsoft v lednu oznámil, že hodlá v příštích letech nadále investovat do výzkumu a vývoje v oblasti kybernetické bezpečnosti více než miliardu dolarů (zhruba 24 miliard Kč) ročně.

Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě a jeho operační systém Windows využívá většina osobních počítačů.

Strašák jménem WannaCry

Kybernetická rizika tento měsíc připomněl rozsáhlý útok nového vyděračského programu WannaCry. Vir, který zašifruje soubory na počítači a bez zaplacení výkupného je neuvolní, infikoval odhadem na 300 000 počítačů ve 150 zemích světa. Útok vedl k nárůstu cen akcií firem zaměřených na kybernetickou bezpečnost.

Takto vypadala obrazovka uzamčená vyděračským virem.

Foto: repro thehackernews.com

WannaCry – první i vylepšená druhá generace – útočí úplně stejně jako ostatní vyděračské viry, které jsou označovány souhrnným názvem ransomware. Nejprve tedy škodlivý kód pronikne do počítače, pak jej uzamkne a zašifruje všechna data. Za jejich zpřístupnění následně počítačoví piráti požadují výkupné.

Je však nutné zdůraznit, že ani po zaplacení výkupného uživatelé nemají jistotu, že se k datům dostanou.

Indiana - New York 89:87, Orlando - Houston 81:91, Philadelphia - Detroit 94:103 po prodl., Washington - Chicago 101:98, Atlanta - Dallas 99:117, Minnesota - Golden State 102:95, Denver - Miami 86:76, New Orleans - Boston 83:93, Utah - Phoenix 99:93, Seattle - San Antonio 95:106, Los Angeles Clippers - Memphis 103:95.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků