Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Patrick Sison, ČTK/AP

Masivní výpadek postihl Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp

Sociální sítě a chatovací služby, které patří do portfolia Facebooku, postihl v pátek večer masivní výpadek. Problémy s připojením hlásili uživatelé z Ameriky, Evropy i Asie. Vyplývá to z informací serveru DownDetector.com.

Ilustrační foto Foto: Patrick Sison, ČTK/AP
Masivní výpadek postihl Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp

Problémy se týkají sociálních sítí Facebook a Instagram, ale také chatovacích aplikací Messenger a WhatsApp. První uživatelé přitom podle serveru DownDetector.com začali problémy hlásit už okolo 18. hodiny.

Některým uživatelům nefungují zmiňované služby vůbec, v dalších případech ale nejsou dostupné nějaké součásti daných platforem. Například na WhatsAppu se velmi dlouho odesílají zprávy a stejně tak dlouho trvá jejich doručení, na Facebooku se zase řadě lidí nenačítají obrázky, videa či diskuze.

Co výpadek způsobilo není jasné, Facebook se k problémům nevyjádřil. V tuto chvíli tedy není jasné, zda jde o útok hackerů či nějakou technickou závadu. Ještě v 19:30 nicméně dotčené sociální sítě a chatovací platformy nefungovaly správně.

Velký výpadek globálního charakteru postihl tento týden také DNS servery společnosti Google. Kvůli tomu nebyly dostupné desítky různých serverů, a to v Česku i zahraničí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků