Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Reuters File Photo, Reuters

Komunikaci uživatelů nemonitorujeme, prohlásili tvůrci WeChatu

Aplikace WeChat konverzaci svých uživatelů neukládá, oznámil provozovatel platformy, společnost Tencent. WeChat je v Číně nejpopulárnějším komunikačním nástrojem a jeho vlastník sdělením reagoval na kritiku prominentního podnikatele Li Šu-fua. Ten tvrdí, že Tencent účty všech uživatelů monitoruje.

Ilustrační foto Foto: Reuters File Photo, Reuters
Komunikaci uživatelů nemonitorujeme, prohlásili tvůrci WeChatu

Li je zakladatelem a šéfem společnosti Geely Holdings, která vlastní mimo jiné značku Volvo. Li v pondělí podle čínských médií uvedl, že šéf společnosti Tencent Ma Chua-tcheng "musí den co den sledovat naši veškerou komunikaci přes WeChat".

"WeChat historii uživatelských chatů neukládá. Zůstávají uloženy pouze v mobilních telefonech, počítačích a dalších koncových zařízeních uživatelů," uvedl WeChat na své platformě.

Agentura Reuters v této souvislosti připomněla, že čínský dohled nad kybernetickým prostorem v září nastavil pro provozovatele komunikačních aplikací nová pravidla. Podle nich platí, že když příspěvek na sociálních sítích pravidla poruší, odpovědnost nese provozovatel komunikační platformy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků