Hlavní obsah
 

Další meta pokořena: Windows 10 jsou nainstalovány na 110 miliónech PC

Při předváděčce nových chytrých telefonů a počítačových tabletů se zástupci společnosti Microsoft nezapomněli pochlubit, jak se daří operačnímu systému Windows 10. Přejít na novou verzi se rozhodlo již více než 110 miliónů lidí.

 
Další meta pokořena: Windows 10 jsou nainstalovány na 110 miliónech PC

„Úspěšně pokračujeme v plánu, aby se do tří let používaly Windows 10 na miliardě zařízení. Za posledních deset týdnů přešlo na desítky více než 110 miliónů lidí,“ prohlásil na tiskové konferenci šéf divize Windows a zařízení Terry Meyerson.

V tomto čísle jsou započítány nejen klasické počítače a notebooky, ale také počítačové tablety, chytré telefony a televizní konzole. Na všech těchto zařízeních totiž desítky fungují.

Šéf divize Windows a zařízení Terry Meyerson oznamuje, že desítky používá již přes 110 miliónů lidí.

Foto: repro Microsoft

Takový úspěch novinka slaví především proto, že ji americký softwarový gigant nabízí celé řadě uživatelů úplně zadarmo jako aktualizaci. Nárok na bezplatný upgrade mají lidé, kteří vlastní licenci posledních dvou generací Windows. Konkrétně tedy sedmiček nebo Windows 8.1. Na desítky zároveň budou moci přejít majitelé chytrých telefonů, které jsou vybaveny operačním systémem Windows 8.1.

U desktopové i mobilní verze systému je bezplatný upgrade možný pouze do července příštího roku, tedy během prvních 12 měsíců od uvedení na trh.

Uzavřený ekosystém

Společnost se snaží vytvořit uzavřený ekosystém, kdy uživatelé budou používat všechna zařízení opatřená systémem Microsoftu. Podobně se uživatele snaží nalákat také společnost Apple.

Desítky přinášejí celou řadu vylepšení. Vzhledem se systém Windows 10 příliš neliší od osmiček. Vrátila se však nabídka Start a přibyly některé nové funkce, například možnost práce s virtuálními plochami. Zcela přepracováno bylo také vyhledávání. [celá zpráva

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků