Klasické stolní počítače s operačním systémem Windows 10 se velké aktualizace dočkaly už minulý týden v úterý. [celá zpráva]

O updatu pro chytré telefony však americký softwarový gigant neprozradil ani slovo. Server The Verge nicméně upozornil na to, že s velkou aktualizací zvanou „Anniversary Update“ (Výroční aktualizace) se počítá i pro mobily, pouze z blíže nespecifikovaných důvodů nabrala zpoždění.

Zástupci společnosti Microsoft to zatím sice nepotvrdili, podle neoficiálních informací má být nicméně update pro smartphony uvolněn ke stažení tento týden v průběhu úterý.

Nejúspěšnější systém

Desítky jsou bezesporu nejúspěšnějším operačním systémem v celé historii Microsoftu. V současnosti běží na více než 350 miliónech zařízení.

Windows 10 mají být nejrozšířenější platformou v celé historii amerického softwarového gigantu. Běží nejen na klasických počítačích a noteboocích, ale také na tabletech a chytrých telefonech.

Společnost se snaží vytvořit uzavřený ekosystém, kdy uživatelé budou používat všechna zařízení opatřená systémem Microsoftu. Podobně se uživatele snaží nalákat také společnost Apple prostřednictvím iPhonů a iPadů na počítače s Mac OS X.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
TIP: Svižný a bezpečný prohlížeč od Seznamu. Upozorní na nové e-maily a pejsek Krasty dá vědět, když zjistí něco navíc.