Za barevnějším vzhledem iOS 9, který mimochodem působí citelně modernějším dojmem, se ukrývá i řada nových funkčních vylepšení. Nově bude díky aktualizaci například možné na zařízeních s logem nakousnutého jablka rozdělit obrazovku na dvě části. Funkce zvaná splitscreen tak umožní ovládat vcelku pohodlně dvě aplikace najednou na jednom přístroji.

Ukázka nové funkce splitscreen na iPadu

Ukázka nové funkce splitscreen na iPadu

FOTO: repro Apple

Asi největšího vylepšení by se měla dočkat aplikace Mapy. Ta nově nabídne informace o veřejné dopravě. Při plánování nějaké cesty tak bude možné vzít v potaz, že půjdete kus pěšky a pak další část dojedete tramvají nebo autobusem.

Tato funkcionalita však bude zprvu dostupná pouze ve vybraných zahraničních městech, jako jsou například Londýn, New York, Chicago, Berlín či San Francisco. S Českou republikou se zatím vůbec nepočítá.

Nový mobilní systém iOS 9 bude daleko barevnější

Nový mobilní systém iOS 9 bude daleko barevnější

FOTO: Robert Galbraith, Reuters

Vylepšení se dočkala také virtuální asistentka Siri, která je nyní výrazně inteligentnější. Tak například dokáže vytipovat oblíbenou hudbu podle toho, kde se zrovna nacházíte.

Siri bere v potaz, kde zrovna jste, také u naplánovaných schůzek. Pokud máte mít například večeři v šest večer na druhé straně města, analyzuje dopravu a s dostatečným předstihem vás o schůzce informuje tak, abyste vše stihli včas. Už nikdy by se tak nemělo stát, že přijdete pozdě.

Kromě iOS 9 byl v pondělí večer představen také systém pro stolní počítače Mac OS X El Capitan, druhá generace platformy pro chytré hodinky Apple Watch a streamovací hudební služba Apple Music. Informace o těchto novinkách naleznete v našem dřívějším článku. [celá zpráva]