Investoři se už delší dobu snaží Microsoft přesvědčit, aby upravil Office pro použití v mobilních zařízeních založených na jiném operačním systému než na jeho Windows. Analytici odhadují, že verze Office pro tablety iPad by firmě přinesla na tržbách zhruba 2,5 miliardy dolarů (téměř 50 miliard Kč) ročně.

Podle zdroje by tabletovou verzi Office mohl představit nový generální ředitel Microsoftu Satya Nadella na tiskové konferenci, která je plánována na 27. března v San Francisku. Microsoft se k podrobnostem konference odmítl vyjádřit.

Akcie Microsoftu vzrostly během úterý až o pět procent na 39,90 dolaru a tržní hodnota firmy se zvýšila o 15 miliard dolarů. Od Nadellova jmenování na počátku února už kurz akcií firmy získal deset procent. Na 40 dolarech byl Microsoft naposledy v červenci 2000 před krachem bubliny internetových akcií.

Microsoft už má připraveny verze Office pro iPad a iPhone několik měsíců. Podle zdrojů Reuters ale jejich uvedení na trh dosud brzdily vnitřní rozepře. Microsoft již nabízí Office Online na telefonech se svým operačním systémem Windows a jako internetovou verzi zdarma.