Při použití aplikace nebude telefon přenášet přímo hlas. Namísto toho rozdělí odchozí komunikaci do malých zašifrovaných datových balíčků, které aplikace v telefonu příjemce znovu převede do formy mluveného slova. Aplikace zatím funguje pouze v operačním systému Android, později by se ale měla rozšířit i na další platformy.

ČTĚTE TAKÉ:
Unikátní telefon, za který by se nestyděl ani agent 007

Aplikace zatím funguje pouze v operačním systému Android, později by se ale měla rozšířit i na další platformy. Zájem o zabezpečení telefonátů vzrostl v souvislosti s loňskou aférou s odposlechy, které prováděla americká rozvědka NSA. Na veřejnost se dostaly informace, že NSA odposlouchávala miliony lidí v Evropě a že monitorovala i hovory německé kancléřky Angely Merkelové.

Před odposlechy se dosud bylo možné chránit díky využití speciálních šifrovacích telefonů. Jejich pořízení ale bylo nákladné, a proto je využívaly především vlády. Pořízení aplikace bude podle serveru Spiegel Online levnější než nákup speciálního přístroje, a proto se dá očekávat větší rozšíření šifrované komunikace, mimo jiné do podniků, které se chtějí chránit před průmyslovou špionáží.