Třetí pozice patří firmě Microsoft. Operační systém Windows měl však na trhu podíl pouze 1,5 procenta, uvedla na svých internetových stránkách BBC.

Dodávky tabletů na trh ve čtvrtém čtvrtletí stouply o 10,7 procenta na 26,8 miliónů kusů. Apple dodal za říjen až prosinec na trh 15,4 miliónů svých iPadů. Tabletů s operačním systémem Android bylo dodáno na trh 10,5 miliónu. Za celý loňský rok se dodávky tabletů na trh prudce zvýšily na 66,9 miliónů z 18,6 miliónů v roce 2010.

Zamávat se statistikami by letos mohl příchod nové generace iPadu. V pořadí již třetí iPad plánuje podle neoficiálních informací Apple představit 24. února, na narozeniny bývalého ředitele a jednoho ze spoluzakladatelů firmy Steva Jobse. [celá zpráva]

Jobs zemřel minulý rok v říjnu v 56 letech. V minulosti se potýkal s rakovinou a roku 2009 podstoupil transplantaci jater. V srpnu minulého roku se vzdal pozice ředitele firmy, což byl jasný znak toho, že jeho zdravotní stav je vážný. [celá zpráva]

Android využívá několik výrobců tabletů, včetně firem Amazon a Samsung. Apple svůj iOS používá jen ve svém vlastním tabletu iPad. Android je rovněž jedním z nejvíce využívaných operačních systémů na trhu chytrých telefonů.