Společnost ESET v září vydala nový antivirový program a balík bezpečnostních nástrojů Smart Security 5. Ten obsahuje antispyware, osobní firewall, antispamový filtr a antivirus s technologií ThreatSense, která dokáže inteligentně předcházet i neznámým rizikům.

ESET Smart Security 5

ESET Smart Security 5

FOTO: mif, Novinky

Proti čtvrté generaci Smart Security má novinka několik zajímavých vylepšení, jako je ochranná technologie fungující na bázi cloud-computing Live Grid, možnost detailnější kontroly přenosných médií (flash disky a externí HDD), rodičovská kontrola či herní režim. Ten přepne antivirový program do tichého režimu v případě, že je určitý program spuštěn na celou obrazovku. Vylepšeno bylo i uživatelské rozhraní, které je v nové verzi o poznání přehlednější.

Nový antivirový Internet Security 2012 program začala v září nabízet také společnost AVG. Ten vedle vícevrstvé ochrany, která využívá antivir založený na podpisech, detekci hrozeb založenou na heuristice a modulu monitorujícího chování, přichází s novými funkcemi Accelerator a Advisor.

AVG Internet Security 2012

AVG Internet Security 2012

FOTO: mif, Novinky

„AVG Advisor neustále monitoruje počítač a uživateli proaktivně doporučuje dostupná opatření. Jednoduše řečeno, na základě chování uživatelů poradí možnosti optimalizace nastavení tak, aby se předešlo různým počítačovým problémům, které by mohly nastat,“ uvedl ředitel společnosti AVG J.R. Smith.

Accelerator pak optimalizuje soubory a videa ke stažení na vybraných webových stránkách, aby se minimalizovala doba čekání při jejich stahování.

Jaké antivirové programy zpomalují počítač nejvíce

Většina antivirových programů má v dnešní době takzvaný rezidentní štít, který neustále monitoruje, zda se do počítače nesnaží dostat nějaký nezvaný záškodník. To má ale bohužel neblahý vliv na výkon počítačové sestavy. Které antiviry zatěžují počítač nejvíce? To se rozhodl vyzkoušet server AV-Comparatives. [celá zpráva]