"V roce 2012 trh se zabezpečením informačních technologií překoná 13 miliard dolarů. Podniky i úřady si čím dál více uvědomují důležitost komunikace s ostatním; následně se tak zabezpečení IT stává významným faktorem v podnikání," připomněl hlavní průzkumový analytik Gartneru Ruggero Contu. Čím dál větší zájem o bezpečnostní software mají podle něj malé a středně velké podniky.

Často opouštějí strategii jednoho bezpečnostního nástroje a pořizují si zabezpečení o více stupních a funkcích. V krátkodobém výhledu ale sehraje roli ve firmách i úřadech nastavení priorit.

Organizace musejí splňovat čím dál náročnější požadavky regulátorů a zároveň prokazovat, že se na zabezpečení IT utrácelo s rozmyslem. Gartner připomíná, že takové investice jsou opodstatněné. V krátkodobém výhledu je bariérou také celková ekonomická nestabilita, která na výdaje do IT pravděpodobně dolehne.

Zejména se to pozná na nákupu nových softwarových licencí. Vysoká míra fúzí a akvizic může nové nákupy softwaru také omezit. Ceny ale půjdou dolů díky konkurenci v oboru a vstupu velkých podniků do hry, včetně Microsoftu a Googlu.

V dlouhodobém výhledu přetrvá potřeba mít k dispozici nástroje proti útokům nepřátelských programů i vůči nechtěným nehodám. Na trh mají vliv i změny ve způsobu dodání bezpečnostních produktů, kdy se koncoví uživatelé čím dál více zajímají o bezpečnostní software formou služeb.