Hlavní obsah
 

Vlajková loď od Xiaomi bude levnější, než se čekalo

V rámci předobjednávky začali první tuzemští prodejci nabízet novou vlajkovou loď společnosti Xiaomi. Chytrý telefon Mi 8 je ale nakonec levnější, než se čekalo. Vyplývá to z informací nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz.

 
Vlajková loď od Xiaomi bude levnější, než se čekalo

Při červnové premiéře to totiž vypadalo, že se model Xiaomi Mi 8 bude nabízet za částku okolo 15 000 korun, nakonec je ale o tisícovku levnější, což je s ohledem na velmi slušnou výbavu poměrně překvapivé. Ceny podle Zboží.cz startují na 13 990 Kč.

Cena je velmi příznivá především s ohledem na konkurenci. Čínská novinka se totiž svou výbavou může směle měřit s těmi nejlepšími smartphony na trhu, jako například iPhone X, LG G7 či Samsung Galaxy S9. To všechno jsou však přístroje s cenovkou přesahující pomyslnou hranici 20 000 Kč.

Xiaomi Mi 8

Foto: archív výrobce

Vážnou konkurenci pro Xiaomi Mi 8 tak bude představovat – alespoň co se pořizovací ceny týče – snad jen nový ZenFone 5Z. Základní model se totiž prodává už od 12 990 Kč. [celá zpráva]

Špičková výbava

Xiaomi Mi 8 staví na 6,21palcovém displeji s technologií AMOLED od Samsungu. Protáhlý displej zakrývá velkou část přední strany, přičemž nechybí ani módní výřez pro reproduktor, kameru a další snímače v horní části telefonu. Rozlišení tohoto panelu, který mimochodem zakrývá 88,5 % čelní plochy, je 2248 x 1080 obrazových bodů.

Pracovní tempo udává procesor Snapdragonu 845, který používá i řada konkurenčních výrobců. Vysoký výkon je jistě zásluhou také 6 GB operační paměti, úložný prostor pak nabízí v základním provedení kapacitu 64 GB.

Xiaomi Mi 8

Foto: archív výrobce

Čtečka otisků prstů je vůbec poprvé integrovaná v displeji. Právě tato drobnost mimochodem ukazuje, jak daleko ve výrobě telefonů Xiaomi je, neboť řada konkurentů na podobné technologii pracuje již delší dobu, ale finální zařízení zatím neukázala.

Na zadní straně přístroje se skví duální fotoaparát, který je kombinací širokoúhlého a teleobjektivu s dvojnásobným přiblížením. Oba mají rozlišení 12 MPx. Na čelní straně je pak speciální 3D kamera, prostřednictvím které je smartphone možné odemykat. Fotoaparát spolupracuje s umělou inteligencí, díky čemuž dovede vybrat z více než 200 různých scén a nastavení to nejvhodnější.

Xiaomi Mi 8

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků