Hlavní obsah
Galaxy Fold Foto: archív výrobce

Uvedení skládacího smartphonu jsme uspěchali, přiznal šéf Samsungu

Až nebývale otevřeně se o situaci uvnitř vlastní firmy rozpovídal šéf Samsungu DJ Koh. Ten v rozhovoru pro deník The Independent přiznal, že podnik velmi uspěchal uvedení skládacího smartphonu. A kvůli tomu se prý ztrapnil.

Galaxy Fold Foto: archív výrobce
Uvedení skládacího smartphonu jsme uspěchali, přiznal šéf Samsungu

„Tlačil jsem na Galaxy Fold, aniž byl hotový,“ posypal si v rozhovoru hlavu popelem DJ Koh. Zároveň nezastíral, že právě jeho tlak byl jedním z důvodů, proč šel přístroj na trh dříve, než byl zcela připraven. „Bylo to trapné,“ posteskla si hlava Samsungu.

Poničený Samsung Galaxy Fold

Důvod, proč tak DJ Koh pospíchal, je ale nasnadě. Na skládacím smartphonu s ohebným displejem pracovali také další výrobci a Samsung si jednoduše po několika letech vývoje nechtěl nechat vyfouknout prvenství – alespoň tedy mezi známými výrobci.

Výsledkem nicméně byly problémy, které musel jihokorejský elektronický gigant řešit ještě předtím, než se Galaxy Fold začal oficiálně prodávat. Nejprve tento futuristický telefon dostali recenzenti z různých světových médií, kteří takřka okamžitě informovali o problémech.

Galaxy Fold

Foto: archív výrobce

Ty se týkaly obrazovky a její nefunkčnosti. Buď se obraz přestal v určitých částech displeje úplně zobrazovat, nebo dotyková vrstva nereagovala korektně na přítlaky prstů.

Ukázalo se, že obrazovka je velmi náchylná na poškození i při šetrném zacházení. Právě proto jihokorejský elektronický gigant uvedení modelu Galaxy Fold také odložil.

Změna nastala nyní, kdy jsou údajně všechny mouchy vychytány. Kdy přesně se na pultech obchodů novinka objeví, však výrobce zatím neprozradil.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Co umí Galaxy Fold?

Novinka od společnosti Samsung má dva displeje – na vnější a vnitřní straně. Ten vnitřní není jenom ohebný, lze jej úplně přehnout. Galaxy Fold se otevírá hladce a přirozeně jako kniha a zavřít jej lze do zcela ploché a kompaktní podoby, což stvrdí uspokojivé zacvaknutí.

Při používání aplikací je možné rozbalením přístroje hladce přejít z menšího na větší displej. Uživatelé mohou navíc brouzdat po internetu, sledovat média, být ve spojení a plnit několik úkolů naráz, aniž by jim cokoli uniklo, protože mohou současně na větším displeji používat tři aktivní aplikace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků