Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Tísňové linky se odmlčely. Nizozemsko zasáhl velký výpadek telefonních služeb

Nizozemsko v pondělí zasáhl velký výpadek telefonních služeb, který postihl mimo jiné linky pro tísňová volání. Policie proto vyslala do ulic všechny své dostupné příslušníky. Výpadek začal kolem 16:00 SELČ a trval déle než tři hodiny, informovaly agentury AP a Reuters.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Tísňové linky se odmlčely. Nizozemsko zasáhl velký výpadek telefonních služeb

Výpadek vznikl v síti nizozemského operátora KPN, ovlivnil však i další poskytovatele telekomunikačních služeb, kteří využívají infrastrukturu KPN.

V důsledku výpadku, který začal kolem 16:00 SELČ, se staly telefonicky nedostupnými mnohé podniky a úřady. Podle mluvčí národního koordinačního úřadu pro bezpečnost a boj proti terorismu zatím nelze říct, zda by za výpadkem mohl stát kybernetický útok.

Kvůli výpadku byly mnohé podniky a úřady nedostupné prostřednictvím telefonu. Úřady během výpadku vyzvaly, aby se lidé se zdravotními nebo jinými potížemi rovnou osobně dostavili do nemocnic, hasičských stanic či na místní policejní oddělení. Policie rovněž doporučovala kontaktovat v ulicích její příslušníky vybavené vysílačkami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků