Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

T-Mobile rozšíří rychlý mobilní internet do dalších 13 měst

Operátor T-Mobile rozšíří v příštím roce svou rychlou mobilní síť umožňující rychlost až 42 Mbit/s do dalších 13 měst. V současnosti je signál s využitím technologie HSPA+42 dostupný v sedmi městech. Pokrytí nejrychlejším mobilním internetem v síti T-Mobilu se zvýší ze současných 12 na 21 procent. Počet vysílačů využívajících technologii se z nynějších 400 zdvojnásobí.

Foto: Profimedia.cz
T-Mobile rozšíří rychlý mobilní internet do dalších 13 měst

Konkurenční Vodafone před týdnem stejnou rychlost nabídl ve 44 městech. Telefónica systém zavádět nehodlá. Technologie zvyšuje rychlost datových přenosů v sítích 3G až na dvojnásobek. Síť 3G T-Mobilu, v jejíž části operátor HSPA+42 nasadil, nyní pokrývá 85 procent populace.

T-Mobile má podle měření serveru DSL.cz dlouhodobě nejrychlejší mobilní internet. V září dosahoval průměrnou rychlost 4,1 Mbit/s.

V příštím roce by T-Mobile mohl začít budovat mobilní síť nové generace LTE, která nabídne několikanásobnou rychlost. Musí být ale úspěšný v aukci kmitočtů vypsané ČTÚ. Do aukce se přihlásily i firmy Telefónica, Vodafone a PPF. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků