Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Sítě Vodafonu nestíhají vysoký nápor, lidé se nemohou dovolat

Kvůli pondělnímu omezení pohybu lidí Češi evidentně více využívají služeb mobilních operátorů. Sítě Vodafonu ale takový nápor podle ohlasů uživatelů nestíhají, problémy jsou především s telefonními hovory. Podle některých zákazníků však nefungují v některých lokalitách ani SMS zprávy a mobilní internet.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Sítě Vodafonu nestíhají vysoký nápor, lidé se nemohou dovolat

„Vůbec se nemůžu dovolat do cizí sítě, občas kolabují i hovory v rámci stejné sítě,“ postěžovala si Monika M., zákaznice Vodafonu.

Podobné zkušenosti nicméně hlásí desítky dalších uživatelů, kteří mají problémy se svými mobily. „Nefunguje už ani internet a SMS zprávy protistrany také nedostávají,“ nahlásil operátorovi své problémy Michal H.

Operátor se prostřednictvím Facebooku všem zákazníkům omlouvá s tím, že příčina je v aktuálně vysokém provozu. „V souvislosti s tím může docházet k potížím ve spojování některých hovorů v mobilních sítích, zejména při volání mezi sítěmi,“ stojí v prohlášení operátora.

„Technici pracují na tom, aby bylo potíží co nejméně. Omlouváme se vám za komplikace a prosíme vás o trpělivost,“ uzavřeli zástupci Vodafonu. Kdy by mohla být situace zcela vyřešena, však není v tuto chvíli jasné.

Aktuální situaci přiblížil i Ondřej Luštinec z tiskového oddělení Vodafonu: „Dnes registrujeme násobný počet volání v naší síti, navíc významně navýšený o volání na linku 1212, kterou jsme během nedělního odpoledne v rekordním čase zprovoznili. Tak obrovský provoz naráží na úzká místa, kterými jsou propojení s ostatními operátory.“

„Volání v rámci Vodafonu funguje bez problémů, při volání do a z jiných sítí narážíme na kapacitu propojení a některá volání nemusí proběhnout. Navyšujeme teď kapacity propojení, aby se během několika hodin situace zlepšila,“ uvedl pro Novinky.cz Luštinec.

V sítích O2 a T-mobilu zatím lidé žádné podobné problémy nehlásili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků