Hlavní obsah
Logo společnosti Huawei Foto: Ng Han Guan, ČTK/AP

Růst Huawei zpomalil, pololetní tržby vzrostly zhruba o třetinu

Tržby čínského výrobce telekomunikačních zařízení Huawei Technologies se v letošním prvním pololetí zvýšily o zhruba 30 procent, a to navzdory obchodním restrikcím ze strany Spojených států. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací.

Logo společnosti Huawei Foto: Ng Han Guan, ČTK/AP
Růst Huawei zpomalil, pololetní tržby vzrostly zhruba o třetinu

Tempo růstu tržeb tak sice zpomalilo z 39 procent v letošním prvním čtvrtletí, bylo však výrazně rychlejší než v loňském roce. Firmě se zatím daří podporovat tržby agresivním získáváním kontraktů na komunikační sítě páté generace, uvedly zdroje.

Představitelé podniku se k údajům o vývoji tržeb v prvním pololetí odmítli vyjádřit. Uvedli pouze, že firma zveřejní oficiální pololetní výsledky 30. července.

Černá listina

Spojené státy v polovině května zařadily Huawei na černou listinu, což znamená, že americké podniky potřebují zvláštní povolení, pokud chtějí této čínské firmě dodávat své produkty.

Zakladatel společnosti Huawei Žen Čeng-fej v červnu varoval, že obchodní restrikce ze strany USA budou mít negativní dopad na tržby podniku. Upozornil, že restrikce způsobí újmu také americkým firmám.

Prezident USA Donald Trump v pondělí o obchodních restrikcích vůči Huawei jednal s představiteli předních amerických technologických společností. Na setkání slíbil včasné vyřízení žádostí amerických podniků o povolení dodávek pro Huawei.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků