Hlavní obsah
 

Špičkový mobil s 4K displejem se nabízí za zlomek ceny nové vlajkové lodi

Na pultech tuzemských obchodů se v červenci zabydlel chytrý telefon Xperia 1 II od společnosti Sony, který je ve všech ohledech lepší než jeho předchůdce. Díky tomu první generace citelně zlevnila. Vyplývá to z informací nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz.

 
Špičkový mobil s 4K displejem se nabízí za zlomek ceny nové vlajkové lodi

Xperia 1 II od Sony působí při pohledu na technické parametry jako supertelefon. Nabízí špičkový výkon, protáhlý 4K displej, velmi schopné fotoaparáty a upřít se tomuto modelu nedá ani líbivý vzhled.

To je patrně jeden z hlavních důvodů, proč výrobce nastavil cenovku velmi ambiciózně. Případní zájemci tak za druhou generaci zaplatí 32 990 Kč, což je mimochodem více než u Applu, kterému jsou často vyčítány vysoké prodejní cenovky. Špičkový iPhone 11 Pro se nabízí již od 29 990 Kč, na 32 990 Kč pak vyjde větší verze 11 Pro Max.

Sony Xperia 1 II

Foto: archív výrobce

S ohledem na aktuální cenu je daleko zajímavější loňský top model Xperia 1, který se stále ještě v tuzemských obchodech nabízí. Ten je totiž možné podle Zboží.cz sehnat za 17 990 Kč. Cena spadla právě kvůli příchodu novějšího modelu, ještě v květnu činila 21 790 Kč.

A co za zmiňovanou sumu lidé získají? Hlavní předností starší jedničky je obrazovka. Přístroj totiž také využívá 4K OLED obrazovku s displejem CinemaWide s poměrem stran 21:9. Konkrétně jde o panel s úhlopříčkou 6,5 palce. Zajímavý je právě netradiční poměr stran. Díky tomu se při sledování filmů nezobrazují černé rámečky okolo, ale je skutečně využita celá obrazová plocha. Vhod také přijde u filmových radovánek podpora multidimenzionálního zvuku Dolby Atmos.

Pracovní tempo udává procesor Snapdragon 855, který proti předchůdci nabízí také podporu vysokorychlostního Gigabit LTE. Telefon disponuje také funkcí Snapdragon Elite Gaming pro bezproblémové zvládání aplikací a her kladoucích na procesor velké nároky. Operační paměť dosahuje kapacity 6 GB.

Další předností Xperie 1 je trojitý fotoaparát na zadní straně telefonu. Ten se hodí pro jakoukoli situaci a světelné podmínky: 16mm objektiv pro širokoúhlé krajiny, univerzální 26mm objektiv a 52mm objektiv pro fotografování na delší vzdálenosti (ekvivalent 35 mm kinofilm).

Řadu technologií přitom jednička sdílí s oceňovanými fotoaparáty Alfa s výměnnými objektivy od Sony, například automatické ostření Eye AF či možnost sekvenčního snímání rychlostí 10 snímků za sekundu se sledováním AF/AE (autofokus a automatická expozice). Na kvalitu fotoaparátů byl zkrátka kladen velký důraz.

Sony Xperia 1

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků