Hlavní obsah

Před Vánocemi zlevnili operátoři mobily až o tisíce korun

Zájemci o koupi nového mobilního telefonu mohou před Vánoci při nákupu u operátorů ušetřit i více než tisíc korun. Firmy v současnosti nabízí výrazné slevy zejména dotovaných přístrojů.

Před Vánocemi zlevnili operátoři mobily až o tisíce korun

Zřejmě nejrozsáhlejší zlevnění přichystal T-Mobile, který snížil cenu u některých modelů až o polovinu. Například telefon G1 s operačním systémem Android nyní nabízí uživatelům s měsíční útratou 800 korun za 3999 Kč, což je o 3000 korun méně než dosud.

Jednoduchý Samsung C3050 nyní při útratě nad 250 korun za měsíc vyjde na 999 korun místo 1999 Kč. Nejdražší Nokia v nabídce operátora, model 8800 Gold Arte, zlevnila v nedotované nabídce o 2000 korun na 36 999 Kč.

T-Mobile G1

Foto: Novinky

Telefónica O2 postavila svou vánoční nabídku na druhém telefonu za korunu. Pokud si zákazník pořídí telefon Samsung S3650 Corby společně s libovolným tarifem O2 NEON či O2 Kůl, dostane přístroj C3050 za jednu korunu. Dále si uživatelé mohou pořídit LG KP500 o zhruba 1000 Kč levněji ve všech minimálních plněních nebo Samsung S8300 se slevou zhruba 1500 korun.

Samsung Corby

Foto: Novinky

U Vodafonu klesnou ještě v prosinci ceny některých telefonů Nokia řádově o stokoruny. Podle mluvčího Miroslava Čepického jsou předvánočním hitem levné mobily s dotykovým displejem. "Jejich ceny jsme už v listopadu snížili pod hranici tří tisíc korun. Za standardní cenu 2977 korun pořídí zákazník u Vodafonu přístroje Samsung S5230 Star a CC," dodal.

LG KP501

Foto: Novinky

Prodej mobilních telefonů v Česku letos podle analytické firmy Gartner poklesne zhruba o pět procent na 3,7 miliónu přístrojů. V příštím roce by se měl trh vrátit k růstu okolo tří až čtyř procent. I přes recesi odborníci očekávají v Česku i ve východní Evropě růst prodeje takzvaných chytrých telefonů vybavených operačním systémem. Podle údajů za druhé čtvrtletí je nejprodávanější značkou v regionu Nokia s podílem 51 procent, následuje Samsung s 28 procenty a LG, která měla přes osm procent trhu.

Jaký mobil koupit pod stromeček

Vánoce se blíží a stejně jako v minulých letech bude i letos mezi nejvděčnější dárky patřit mobilní telefon. Proti loňsku je nabídka opět pestřejší a mobily vybavenější. Jasným trendem je zaměření na multimédia, mobil už slouží jako plnohodnotný hudební přehrávač, slušný fotoaparát, jako prostředek pro brouzdání na internetu nebo GPS navigaci.

Při rostoucí výbavě přitom ceny zůstávají stabilní, spíše klesají. Na rozdíl od minulých let tak již lze sehnat mobily i pod tisíc korun. Jedná se o přístroje se základním vybavením, ovšem ještě před pár lety by se za ně platilo mnohonásobně více.

I levné přístroje mají barevný displej, většina disponuje obstojným fotoaparátem, lze se s nimi připojit k internetu i přehrávat hudbu. Dražší modely potom přidávají možnost vysokorychlostního připojení k internetu, rozšíření paměti paměťovými kartami nebo kvalitnější fotoaparáty třeba s automatickým ostřením. U mobilů nad šest tisíc korun už se setkáme i s připojením k internetu pomocí wi-fi, manažerskými funkcemi nebo třeba GPS čipem. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků