Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Pevné linky pomalu mizí z českých domácností

Počet pevných linek využívaných pro telefonování se v letošním 1. pololetí u největšího tuzemského operátora O2 snížil o desetinu na 883 000 přípojek. Za poklesem stojí hlavně pokračující přechod uživatelů k mobilnímu volání. Volání z pevné sítě nabízí také kabelová UPC, té počet telefonujících zákazníků v prvním čtvrtletí meziročně klesl o šest procent na 166 700.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Pevné linky pomalu mizí z českých domácností

„Tempo poklesu pevných linek se v průběhu 1. pololetí 2015 zpomalilo na44 000 proti 74 000 ve stejném období 2014. Od podzimu připravujeme novou nabídku, která by měla klesající trend pomoci otočit," uvedla Kateřina Mikšovská z tiskového oddělení O2 bez dalších podrobností. Počet mobilních zákazníků O2 se pohybuje kolem pěti miliónů.

Vedle linek pro hlasové služby O2 eviduje přípojky, které jsou využívané pro připojení k internetu nebo pro internetovou televizi O2 TV. Počet internetových přípojek xDSL se meziročně zvýšil o jedno procento na 799 000 a u O2 TV zaznamenala nárůst o desetinu na 188 000 připojených domácností.

V rámci xDSL se firma snaží zákazníky převádět z původního ADSL na rychlejší variantu VDSL. Tu již využívá 404 000 uživatelů. Ještě letos pak chce firma přijít se službou, která nabídne rychlost nad 56 Mbit/s, což bude znamenat proti stávající několikanásobné zrychlení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků