Hlavní obsah
 

Odhady byly příliš střízlivé. Nebezpečných smartphonů jsou mezi lidmi statisíce

Společnost Samsung zatím oficiálně neinformovala o tom, kolik nebezpečných smartphonů Galaxy Note 7 se jí nepodařilo stále ještě od lidí vybrat. V posledních týdnech se však v zahraničních médiích objevovaly odhady, že jde o jednotky až maximálně desítky tisíc kusů po celém světě. Situace je však daleko horší, jak nyní upozornil server Korea Herald.

 
Odhady byly příliš střízlivé. Nebezpečných smartphonů jsou mezi lidmi statisíce

Jen na jihokorejském trhu, který je pro Samsung domovský, je totiž podle informací serveru v oběhu na 140 tisíc Notů 7.

Několik desítek tisíc majitelů si nebezpečné přístroje navíc stále ještě nechává u sebe v zahraničí. O tom svědčí i fakt, že Samsung neustále vymýšlí nové způsoby, jak na různých světových trzích donutit lidi smartphony vrátit – buď je odstřihují od sítě operátoři, nebo jsou vadné modely prostřednictvím aktualizace rovnou proměněny v nefunkční cihly.

Galaxy Note 7

Foto: Kim Hong-ji, Reuters

Jednoduchými počty tak lze dojít k výsledku, že různě po světě jsou v oběhu stále ještě statisíce chytrých telefonů od jihokorejského elektronického gigantu, které mají vadnou baterii.

Chytré telefony Galaxy Note 7, které zatím lidé nevrátili, představují pro Samsung velké riziko. Přinejmenším kvůli případným soudním tahanicím, pokud přístroj začne skutečně hořet. Kvůli vadnému akumulátoru totiž již došlo k několika požárům. Baterie ze sedmičky měla pravděpodobně na svědomí například shoření vozu Jeep Grand Cherokee v USA.

Fotografie modelu Galaxy Note 7 po výbuchu baterie zveřejněné na Twitteru. 

Takto dopadl vůz po požáru, který údajně způsobil chytrý telefon.

Firma uvedla sedmičku do prodeje na přelomu srpna a září, jen nedlouho poté však musely být kvůli vadným bateriím prodeje ukončeny. Zkraje října byly znovu obnoveny, ale výsledek byl stejný – baterie se přehřívaly a v několika desítkách případů začaly hořet. Někteří uživatelé dokonce hovoří přímo o explozích.

Málo místa, agresivní design

Podle výzkumníků ze společnosti Instrumental totiž za výbuchy nemohly samotné baterie, ale jejich agresivní design a málo prostoru v samotném telefonu. [celá zpráva]

Zástupci jihokorejského elektronického gigantu byli nuceni ukončit prodej i výrobu. [celá zpráva]

Tuzemští uživatelé mohou přístroj vrátit, detaily se dozvědí na bezplatné telefonní lince 800 726 786. Samsung jim nabídne místo vadného Notu 7 vrácení peněz nebo aktuální vlajkovou loď, tedy buď Galaxy S7, nebo Galaxy S7 Edge.

Samsung Note 7

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků