Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Daniel Becerril, Reuters

O neomezená mobilní data má zájem až polovina nových zákazníků

Neomezené mobilní datové tarify si pořizuje čtvrtina až polovina nových zákazníků tuzemských operátorů. Neomezená data postupně od léta zavedly všechny tři firmy, vyplývá to z jejich aktuálních sdělení.

Ilustrační foto Foto: Daniel Becerril, Reuters
O neomezená mobilní data má zájem až polovina nových zákazníků

Ještě před pár měsíci měli tuzemští operátoři prakticky totožné nabídky, což jim zákazníci často vyčítali. Jednotlivé nabídky se napříč konkurenčním prostředím lišily jen velmi nepatrně – zpravidla množstvím nabízených dat či cenou v řádech i desetikorun.

To se ale s příchodem neomezených dat změnilo. Každý operátor totiž nabídku pojal podle vlastních preferencí. O to je ovšem srovnání a případný výběr mezi jednotlivými operátory pro zákazníky složitější. Právě proto se vyplatí jednotlivé nabídky pořádně prostudovat a všímat si všech háčků, které jednotlivé tarify mají.

O jaké tarify je zájem?

U T-Mobilu si neomezené tarify v září pořídilo 27 % zákazníků ze 175 000 lidí, kteří si aktivovali nové tarify. Nejčastěji, a to ve 43 % případů, sáhli po nejlevnější neomezené nabídce SD, která je za 675 Kč a obsahuje stahování 20 GB plnou rychlostí, ve 41 % po nabídce HD s 50 GB plnou rychlostí za 1175 Kč. Kolem 16 % volilo nejvyšší tarif Max za 1575 Kč.

O2 u své nové nabídky hlásí řádově tisíce zákazníků, a to jak nových, tak těch, kteří na novou nabídku přešli z té původní. „Více než polovina zákazníků si pořizuje nový mobilní tarif v balíčcích O2 Spolu, které v kombinaci s internetem na doma a O2 TV nabízí úsporu na měsíčním paušálu až 35 % proti samostatně pořízeným službám. Lidé si vybírají jak tarify s navýšeným objemem dat, tak neomezená data v tarifech Neo,“ uvedla mluvčí O2 Lucie Jungmannová.

U Vodafonu zhruba polovina zákazníků volí při aktivaci nového tarifu některou z variant Vodafone Neomezený. Týká se to nových i stávajících zákazníků. „Mohu říci, že zájem o tarif Neomezený předčil více než trojnásobně naše očekávání, což naznačovala i o pětinu větší návštěvnost našich prodejen v letních měsících. V rámci naší multiSIM nabídky je pak nejpopulárnější varianta se čtyřmi SIM kartami,“ podotkl mluvčí Vodafonu Marek Steiger.

Vodafone je nejlevnější, ale má háčky

Na první pohled se může jevit jako nejlevnější nabídka Vodafonu. A svým způsobem je to skutečně pravda, neomezená data i s voláním a SMS zprávami tady případní zájemci mohou sehnat už od 599 Kč za SIM kartu. Vodafone ale nenabízí neomezená data pro jednotlivce, na takto výhodnou nabídku tedy dosáhnou pouze čtyři uživatelé, kteří se podepíšou pod jednu smlouvu.

K tomu je navíc nutné využívat ještě pevné připojení od Vodafonu nebo UPC, což výslednou cenu ještě zvýší. Pokud by si tedy takový tarif pořídili čtyři lidé, výsledná faktura bude napsána na 2795 Kč. A to už tak atraktivní cena není.

Samozřejmě pokud si pořídí neomezená data od Vodafonu méně lidí, cena výrazně naroste. Jedna SIM s neomezenými službami vyjde na 998 Kč. Po započítání pevného připojení se tak celková útrata za měsíc pro dva vyšplhá na 2396 Kč. Potenciální zájemci navíc musí počítat s tím, že rychlost je u všech nabízených tarifů přiškrcena na 10 Mb/s, což není zrovna moc.

Nabídka tarifů Vodafone s datovým balíčkem

Foto: archív operátora

Poskládat tarif podle vlastních preferencí

Právě v otázce rychlosti neomezeného internetu má navrch nabídka od T-Mobilu. Růžový operátor totiž začne rychlost zpomalovat na 10 Mb/s až po překročení měsíčního limitu 50 GB, což je pořádná porce dat. Zmiňovaných 50 GB je možné prosurfovat neomezenou rychlostí.

Za skutečně neomezený tarif, který obsahuje kromě internetu také volání a SMS zprávy do všech sítí, zaplatí případní zájemci u T-Mobilu 1275 Kč. V případě, že nepotřebují například tolik volat, může být cena i citelně nižší – u růžového operátora si lidé mohou poskládat tarify doslova na míru podle toho, co skutečně využijí.

Například základní tarif s 1,5 GB dat, 100 volnými minutami a 100 SMS vyjde dohromady na 375 Kč. Neomezené volání a SMS zprávy společně s datovým limitem 12 GB bude stát 825 Kč. Zákazník si přitom může zvolit variantu smlouvy s dotací na telefon ve výši až 5000 Kč (na 24 měsíců) či bez dotace (bez časového závazku), a to za stejnou cenu měsíčního paušálu jako při variantě s dotací.

Nabídka nových tarifů od T-Mobilu

Foto: archív operátora

O2 nabídne různé rychlosti

O2 má pravidla u svých neomezených tarifů NEO, které byly představeny ve čtvrtek, jasně stanovena. Uživatelé vždy získají neomezené volání, SMS zprávy a také internet – cena jejich měsíčního vyúčtování se bude odvíjet podle toho, jakou rychlostí budou chtít surfovat.

Nejlevnější tarif s neomezeným internetem vyjde na 1099 Kč. Případní zájemci nicméně musejí počítat s tím, že rychlost bude omezena na 5 Mb/s. Tarif s rychlostí 20 Mb/s pak vyjde na 1299 Kč. O2 nabízí i rychlost až 300 Mb/s, ta však potenciální zájemce vyjde na 1599 Kč.

Rychlost u poslední zmiňované nabídky je nicméně tak vysoká, že na ni dosáhnou uživatelé pouze v některých částech republiky v rámci sítě 4G+. Tento signál přitom není dostupný například ani v celé Praze.

Tarify O2 NEO

Foto: repro O2

Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků