Hlavní obsah
iPhone 4 Foto: Reuters

Nový hororový film natočil režisér pomocí iPhonu

Známý jihokorejský režisér a scénárista Pak Čchan-uk objevil nový kinematografický nástroj - iPhone. Natočil jím celý film, napsala agentura AP.

iPhone 4 Foto: Reuters
Nový hororový film natočil režisér pomocí iPhonu

Třicetiminutový fantasticko-hororový snímek Paranmanjang natočil Pak spolu se svým mladším bratrem výhradně pomocí mobilního telefonu iPhone. Podle režiséra zařízení vytváří podivné efekty, protože je nové, ale zároveň jsou na něj diváci již zvyklí.

Film, jehož název v překladu znamená "Život plný vzestupů a pádů", pojednává o muži, který se snaží přesáhnout nejen svůj současný život, ale i ty minulé.

iPhone 4 v kostce

Nejnovější iPhone je vybaven 3,5palcovým displejem s rozlišením 940x640 obrazových bodů. To je čtyřikrát více než u verze 3GS. Konkurence telefon s vyšším rozlišením v současnosti nevyrábí. Obrázky, videa i texty jsou na displeji až neuvěřitelně ostré a realistické.

„Displej iPhonu 4 může směle konkurovat i jemnosti tištěných novin,“ vychvaloval Jobs na konferenci poslední generaci svého telefonu. Vylepšení se dočkala i kamera na zadní straně přístroje. Má rozlišení pět megapixelů, automatické ostření, pětinásobný digitální zoom a vestavěný LED blesk, který může být při horších světelných podmínkách během nahrávání videa nepřetržitě zapnutý.

Nově je umístěn také druhý fotoaparát na přední straně, který slouží pro videohovory. Ani jedna z předchozích verzí iPhonu jej neměla. iPhone 4 je rychlejší iPhone 4 je vybaven procesorem A4, který je taktován na jeden gigahertz.

I přes vysoký výkon ale telefon vydrží pracovat na baterii poměrně dlouho. Nepřetržitě telefonovat jím je možné sedm hodin. Přehrávat video zvládne bez elektrické zásuvky 10 hodin. Stejně dlouho dovolí přístroj brouzdat na internetu přes WiFi. Poslouchat nonstop hudbu je možné téměř dva dny. V pohotovostním stavu přístroj vydrží podle Applu 300 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků