Hlavní obsah
Samsung Galaxy S4 se začne prodávat v sobotu 27. dubna přesně v 10 hodin. Foto: Samsung

Nová vlajková loď Samsungu se začne prodávat příští týden

Společnost Samsung začne příští sobotu 27. dubna přesně v 10 hodin prodávat smartphone Galaxy S4, který byl odhalen v polovině března v New Yorku. Novinka láká na špičkový výkon a chytré funkce, jako je například bezdotykové ovládání. Jihokorejský výrobce do ní vkládá velkou naději, protože by měl podle odhadů analytiků stejně jako jeho předchůdce pokořit konkurenční Apple iPhone.

Samsung Galaxy S4 se začne prodávat v sobotu 27. dubna přesně v 10 hodin. Foto: Samsung
Nová vlajková loď Samsungu se začne prodávat příští týden

Doporučená prodejní cena společnosti Samsung činí 16 990 Kč. Někteří obchodníci však Galaxy S4 nabízí již nyní v rámci předobjednávky levněji. Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam, jej lze sehnat už za 15 645 Kč.

Samsung Galaxy S4

Foto: Samsung

Hardwarovou výbavou patří Galaxy S 4 k tomu nejlepšímu, co je možné v rámci platformy Android aktuálně zakoupit. A to především díky 2GB operační paměti a výkonnému čtyřjádrovému procesoru s frekvencí 1,9 GHz. Tím je vybavena verze s podporou standardu LTE. V prodeji se ale objeví také varianta bez LTE s osmijádrovým procesorem taktovaným na 1,6 GHz.

Dotykový displej nabízí úhlopříčku pět palců a rozlišení Full HD (1920 x 1080 pixelů). Stejně velké panely nabízí prakticky všichni největší konkurenti kromě společnosti Apple (iPhone má úhlopříčku čtyři palce).

Samsung Galaxy S 4

Foto: Samsung

Velkým lákadlem jsou také nové funkce, jako je bezdotykové ovládání. Například při přehrávání videa stačí, aby se uživatel podíval jinam než na displej, a záznam se automaticky pozastaví. Ke spuštění dojde opět ve chvíli, kdy vestavěná kamera detekuje oči směřující na monitor.

Technologie S Translator zase umožňuje v reálném čase překládat mluvený i psaný text. Vhod tak může přijít na zahraničních cestách, kde se turisté budou potřebovat domluvit v jazyce, který neznají, i pokud budou jen chtít přeložit SMS zprávu, e-mail nebo chat. Podporováno je však zatím pouze devět jazyků a čeština mezi nimi není.

Samsung Galaxy S 4

Foto: Samsung

Díky přítomnosti infračerveného čidla je možné proměnit Galaxy S 4 na dálkový ovladač televizoru, set-top boxu, DVD přehrávače, ale například i klimatizace. Podporována by měla být elektronika i jiných výrobců, než je Samsung.

Zajímavostí je program S Health, který spolupracuje s několika zabudovanými čidly v telefonu. Díky nim je schopný monitorovat zdravotní kondici majitele. Dokonce jsou k dispozici také záznamy o stravování, cvičení či spánku. Funkce je možné ještě rozšířit dokoupením volitelného příslušenství. [celá zpráva]

Pokořitel Apple iPhonu

Předchozí model Galaxy S III se zapsal do historie jako jediný chytrý telefon, který dokázal pokořit v prodejích iPhone od Applu. Loni se jej ve třetím čtvrtletí prodalo 18 miliónů, zatímco jablečný smartphone skončil na druhém místě s 16,2 miliónu prodaných kusů. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků