Hlavní obsah
 

Nejlepší telefon od Sony zlevnil o tisíce korun

Výrazně ušetřit je nyní možné při nákupu nejlepšího chytrého telefonu v nabídce společnosti Sony. Model Xperia 1 totiž zlevnil za poslední tři měsíce hned o několik tisíc korun. Vyplývá to z informací nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz.

 
Nejlepší telefon od Sony zlevnil o tisíce korun

Xperia 1 se začala v tuzemských obchodech prodávat krátce před letními prázdninami. Už tehdy zaujala s ohledem na nabízenou výbavu poměrně atraktivní cenovkou, která činila 23 990 Kč.

Aktuálně je ale možné telefon podle Zboží.cz zakoupit v obchodech ještě citelně levněji. Ta nejnižší nabídka startuje na 18 699 Kč, tedy o více než pět tisíc níže než v době uvedení na trh. Sluší se nicméně podotknout, že většina nabídek se pohybuje stále ještě okolo 22 000 Kč. I to je ale méně než před třemi měsíci.

Hlavní předností jedničky je obrazovka. Přístroj totiž jako první na světě používá 4K OLED obrazovku s displejem CinemaWide s poměrem stran 21 : 9. Konkrétně jde o panel s úhlopříčkou 6,5 palce.

Sony Xperia 1

Foto: archív výrobce

Zajímavý je právě netradiční poměr stran. Díky tomu se při sledování filmů nezobrazují černé rámečky okolo, ale je skutečně využita celá obrazová plocha. Vhod také přijde u filmových radovánek podpora multidimenzionálního zvuku Dolby Atmos.

Pracovní tempo udává procesor Snapdragon 855, který proti předchůdci nabízí také podporu vysokorychlostního Gigabit LTE. Telefon má tak o 25 % rychlejší CPU a až o 40 % výkonnější GPU. Disponuje také Snapdragon Elite Gaming pro bezproblémové zvládání aplikací a her kladoucích na procesor velké nároky. Operační paměť dosahuje kapacity 6 GB a je doplněna o úložiště s kapacitou 64 GB. V prodeji je nicméně také verze se 128GB úložištěm.

Trojitý hlavní fotoaparát

Další předností Xperie 1 je trojitý fotoaparát na zadní straně telefonu. Ten se hodí pro jakoukoli situaci a světelné podmínky: 16mm objektiv pro širokoúhlé krajiny, univerzální 26mm objektiv a 52mm objektiv pro fotografování na delší vzdálenosti (ekvivalent 35 mm kinofilm).

Řadu technologií přitom jednička sdílí s oceňovanými fotoaparáty Alfa s výměnnými objektivy od Sony, například automatické ostření Eye AF či možnost sekvenčního snímání rychlostí 10 snímků za sekundu se sledováním AF/AE (autofokus a automatická expozice). Na kvalitu fotoaparátů byl zkrátka kladen velký důraz.

Sony Xperia 1

Foto: archív výrobce

Není všechno zlato, co se třpytí

Nejnižší cena se automaticky nerovná nejlepší nabídka. V řadě případů totiž přístroje nemusejí být pro český trh určeny, což může přinést celou řadu problémů.

Obchodníci například nabízejí přístroje, které neobsahují češtinu. Za její dodatečnou instalaci si pak nechají pěkně připlatit. Některé modely zase nejsou určeny do provozu v tuzemských sítích, a tak se může stát, že si s telefonem sice zavoláte, ale rychlý internet nespustíte.

Před nákupem podobných telefonů je tedy vždycky vhodné si obchodníka pořádně „proklepnout“. Pomoci při výběru může také nákupní rádce Zboží.cz od společnosti Seznam. Návštěvníci na něm naleznou uživatelské recenze, ve kterých se lidé dělí o své zkušenosti s produktem. Často tak upozorňují i na jeho neduhy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků