Hlavní obsah
Jedním z mála telefonů na trhu, který nabízí pětipalcový displej, je Samsung Galaxy Note II. Foto: Samsung

Nejlepší mobily budou mít stejně jemný displej jako moderní televizory

Společnost Samsung začala pracovat na novém typu displejů, které nabídnou stejně jako moderní televizory rozlišení Full HD. S jejich využitím se počítá už příští rok u nejnovějších generací smartphonů tohoto výrobce, uvedl server GSMArena.

Jedním z mála telefonů na trhu, který nabízí pětipalcový displej, je Samsung Galaxy Note II. Foto: Samsung
Nejlepší mobily budou mít stejně jemný displej jako moderní televizory

I přes vysoké rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů je obrazovka telefonu poměrně kompaktní, rozměr úhlopříčky je pět palců. Použita u panelu byla technologie Super AMOLED, díky čemuž nabídne věrnější podání barev, lepší pozorovací úhly a dobrou čitelnost na slunci.

Nejjemnější displej na světě od LG zvládne zobrazit to samé, co velký LCD televizor.

Foto: LG

Kromě chytrých telefonů budou moci extrémně jemné displeje využívat také herní konzole nebo kapesní multimediální přehrávače. U nich je totiž na rozlišení kladen velký důraz, aby byly schopny i na malé obrazovce zobrazit co nejvíce detailů.

Trend nastolily počítačové tablety

S vysokým rozlišením se u mobilních zařízení budeme setkávat stále častěji. Jedním z průkopníků je společnost Apple, která v březnu představila nový iPad. Ten má 9,7palcový displej s rozlišením 2048x1536 pixelů a hustotou 264 ppi. „iPad má více obrazových bodů než váš HD televizor,“ neskrýval své nadšení při odhalení iPadu šéf marketingu společnosti Apple Philip Schiller.

Apple iPad

Foto: Apple

Další firmou, která se rozhodla vyrábět extrémně jemné displeje pro počítačové tablety a notebooky, je Sharp. Koncem dubna ukázala světu svůj 10palcový IGZO displej s rozlišením 2560x1600 obrazových bodů. Jeho hustota je tedy ještě vyšší než v případě jablečného tabletu (300 ppi). První přístroje s tímto panelem by se měly podle neoficiálních informací na trhu objevit ještě letos.

IGZO displeje od společnosti Sharp se budou vyrábět v různých úhlopříčkách

Foto: Sharp

Vylepšení by se měly v následujících měsících dočkat také televizory a monitory u stolních počítačů. Podle odhadů společnosti Intel se již v příštím roce objeví první panely s rozlišením 3840x2160 pixelů a v roce 2014 pak s rozlišením 4096x2304 pixelů. Otázkou zůstává, jak tohoto monstrózního rozlišení zvládnou využít herní vývojáři a filmoví producenti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků