Hlavní obsah

Nejdražší a nejlevnější iPhone. Špičkové jedenáctky jsou v prodeji

Tři nové iPhony začala v pátek oficiálně prodávat společnost Apple. Do prodeje se tak najednou dostaly nejlevnější i nejdražší iPhone v celé historii amerického počítačového gigantu. Co mohou případní zájemci od nových jedenáctek čekat?

Nejdražší a nejlevnější iPhone. Špičkové jedenáctky jsou v prodeji

To nejlepší na pultech obchodů budou představovat nové iPhony 11 Pro a 11 Pro Max. První zmiňovaná novinka sází na 5,8palcový displej, druhá pak na obrazovku s úhlopříčkou 6,5 palce. To jsou mimochodem stejné hodnoty jako u loňských špičkových modelů iPhone XS a XS Max.

Oba nové iPhony designově vycházejí z loňských vlajkových lodí. Mají tedy takřka bezrámečkový displej, který zabírá co možná největší část čelní strany. Pouze v horní části je dotykový panel vyříznutý, aby bylo kam umístit čelní kameru a další senzory.

Jde mimochodem o OLED panel, který by měl vynikat především špičkovým barevným podáním. Stejnou technologii používají ty nejlepší televizory na trhu. Kvůli designu zmizelo ikonické domovské tlačítko z čelní strany, které už nicméně chybělo už u předloňského iPhonu X.

Chytrý telefon iPhone 11 Pro od Applu

Video: archív výrobce

Všechny tři nové iPhony vedle sebe

Foto: archív výrobce

Apple nicméně tvrdí, že tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů už není potřeba. Přístroj si totiž odemknete pomocí přední kamery. Ta využívá technologii TrueDepth Camera System a dokáže rozeznat přesné rysy obličeje, díky kterým přístroj následně odemkne. Podle Applu je toto řešení bezpečnější než čtečka otisků prstů.

Face ID, tedy odemykání smartphonu pomocí skenu obličeje, by mělo být navíc zase o něco rychlejší a přesnější než u loňských vlajkových lodí.

Vysoká odolnost, špičkový výkon

Oba nové jablečné smartphony splňují certifikaci IP68. V tomto případě to znamená, že mohou být ponořeny pod vodou až dva metry po dobu 30 minut.

Srdcem nových iPhonů je čip A13 Bionic s neurální jednotkou pro strojové učení, který nabídne nejen vyšší výpočetní, ale také grafický výkon. Například integrovaná grafická část by si ale měla vzít o 40 procent méně energie než v případě loňského modelu. Obě novinky by tak měly o několik hodin překonat své předchůdce ve výdrži baterie.

Neurální jednotka bude v praxi využita například pro nejrůznější hry v rozšířené realitě. Hledáček kamery se promění v okno plné informací, které uvidíte na svém displeji. V praxi by to mělo fungovat velmi jednoduše. Namíříte fotoaparát například na desku stolu a na displeji telefonu uvidíte virtuální předměty, které na ní budou ležet. Hrát tímto způsobem bude možné nejrůznější hry, a to i ve více lidech, jak zástupci podniku demonstrovali na slavnostní akci.

Apple iPhone 11 Pro

Foto: archív výrobce

Jedním z hlavních lákadel obou pokročilejších modelů je trojitý hlavní fotoaparát.

Foto: archív výrobce

Chytré fotoaparáty

Vylepšení se dočkaly také fotoaparáty, u obou novinek jsou momentky pořizovány ve spolupráci se systémem umělé inteligence. Díky tomu dovede jablečný smartphone například sám poznat, že fotí v protisvětle, a složit snímek z několika expozic tak, aby vypadal co možná nejlépe a bylo v něm co nejvíce detailů.

Na zadní straně vůbec poprvé v případě jablečných telefonů nalezneme trojitou optiku. Vedle normálního a širokoúhlého záběru díky tomu iPhony zvládnou také pořizovat momentky s dvojnásobným optickým zoomem. Focené objekty si tedy díky třetímu fotoaparátu půjde přiblížit, aniž by utrpěla celková kvalita snímku.

Výrobce slibuje, že v portrétním režimu bude možné s novou jedenáctkou dosáhnout podobných snímků, jaké vytvářejí profesionální digitální zrcadlovky.

Fotoaparáty nabídnou technologii Deep Fusion. Díky ní bude telefon schopen pořídit najednou až devět snímků, ze kterých následně neurální jednotka vybere ten nejlepší. Ostatní pak využije k dokreslení výsledného snímku tak, aby byla zachycená momentka co nejlepší.

Základní varianta iPhonu 11 Pro s 64GB prostorem vyjde na 29 990 Kč, v případě většího modelu iPhone 11 Pro Max pak na 32 990 Kč. Nicméně nejlepší provedení s 512GB úložištěm případné zájemce vyjde na 40 790 Kč, respektive na 43 790 Kč v případě verze Pro Max.

Nabídka barevných variant nových iPhonů.

Foto: archív výrobce

Apple iPhone 11 Pro

Foto: archív výrobce

Nejlevnější nový iPhone

Základ nabídky bude tvořit iPhone 11, který by se měl stát „lidovějším přístrojem“. Zástupci společnosti Apple se také na oficiální premiéře netajili tím, že právě tento model bude podle jejich očekávání nejprodávanější.

Cenovka je totiž u něj nastavena velmi nízko, je dokonce levnější než loňský model iPhone XR.  Ten se nabízel v době uvedení na trh od 22 490 Kč. Ceny novinky s pořadovým číslem 11 nicméně startují už na 20 990 Kč v případě 64GB varianty. V podstatě tak jde o vůbec nejlevnější nový iPhone v celé historii amerického počítačového gigantu.

Ceny nových iPhonů
 64 GB128 GB256 GB
iPhone 1120 990 Kč22 490 Kč25 590 Kč

64 GB256 GB512 GB
iPhone 11 Pro29 990 Kč34 590 Kč40 790 Kč
iPhone 11 Pro Max32 990 Kč37 590 Kč43 790 Kč

Ve srovnání se špičkovými modely, které mají slůvko Pro v názvu, se nicméně případní zájemci musí smířit s některými kompromisy.  Kvalitní OLED obrazovku nahradil například obyčejný LCD panel s úhlopříčkou 6,1 palce, k dispozici je také pouze duální optika místo trojitého fotoaparátu. Na druhou stranu předchůdce měl na zadní straně pouze jeden fotoaparát, v případě nové jedenáctky jde tedy rozhodně o posun správným směrem.

Duální fotoaparát u novinky staví na hlavním 12megapixelovém fotoaparátu, který je doplněn o širokoúhlý objektiv.

Apple iPhone 11

Foto: archív výrobce

Apple iPhone 11

Foto: archív výrobce

Hromada barevných variant

Po stránce výkonu by měl být iPhone 11 stejně výkonný jako další dva jablečné smartphony, které si odbyly premiéru tento měsíc na slavnostní akci v americkém Cupertinu. Bude totiž vybaven stejným procesorem. Navzdory vysokému výkonu si novinka také polepšila v otázce výdrže baterie, bez elektrické zásuvky se obejde o hodinu déle než loňský iPhone XR.

Na rozdíl od prvních dvou novinek přijde iPhone 11 na pulty obchodů v daleko více barevných variantách. Konkrétně budou moci případní zájemci moci volit mezi černou, bílou, žlutou, zelenou, fialovou a červenou variantou. V pastelových barvách působí jablečná novinka velmi moderním dojmem.

Horší však ve srovnání s dalšími dvěma telefony bude odolnost, k dispozici bude pouze standard IP67, pod vodou tedy přístroj bude schopný pracovat až do hloubky jednoho metru. Konstrukce telefonu je zhotovena z hliníku a odolného skla.

Apple iPhone 11

Foto: archív výrobce

Apple iPhone 11

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků