Hlavní obsah
Panasonic Toughpad Foto: archív výrobce

MWC 2016: Panasonic ukázal telefon do nepohody. Na zádech má batůžek

Voda, pády z vysokých výšek a samozřejmě ani prach. Nic z toho nevadí novému odolnému „otesánkovi“ od společnosti Panasonic. Nový komunikátor nazývaný Toughpad, který si odbyl tento týden premiéru na největším mobilním veletrhu MWC v Barceloně, je telefon do těch nejextrémnějších podmínek.

Panasonic Toughpad Foto: archív výrobce
MWC 2016: Panasonic ukázal telefon do nepohody. Na zádech má batůžek

Na první pohled je vidět, že si Panasonic Toughpad na nic nehraje. Místo tenkého těla dává na obdiv masitou konstrukci, která je z velké části gumová. Právě díky ní by měl telefon bez větší újmy obstát i velmi nešetrné zacházení a pády.

Panasonic Toughpad

Foto: archív výrobce

Certifikace IP 67 pak zajišťuje odolnost proti vodě a prachu, což ocení uživatelé nejen na stavbách. Pod vodou může telefon fungovat až do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut.

V otázce designu zaujme uživatele jistě zadní část telefonu. Skoro to totiž vypadá, jako kdyby měl smartphone na zádech nasazený baťůžek. Díky tomuto výstupku by se měl ale daleko lépe držet v ruce, zabraňuje tedy nechtěnému vypadnutí. Navíc tímto netradičním způsobem výrobce získal dostatek prostoru, aby zde mohl umístit čtečku čárových kódů.

Panasonic Toughpad

Foto: archív výrobce

Displej má úhlopříčku 4,7 palce a rozlišení 1280 x 720 obrazových bodů, přičemž jej lze ovládat klidně i v rukavicích. Další výbava čítá procesor Snapdragon 801, 2 GB operační paměti a pro uložení dat je k dispozici 16GB paměť. Samozřejmostí je podpora rychlého 4G internetu.

Celou dobu o novince mluvíme jako o chytrém telefonu, rozměry i funkce tomu napovídají. Panasonic přesto model Toughpad označuje jako tablet. S ohledem na malý displej, integraci GSM modulu a možnosti telefonovat ale takto bude říkat odolnému „otesánkovi“ málokdo.

Panasonic Toughpad

Foto: archív výrobce

Není bez zajímavosti, že novinka bude k dostání ve dvou různých provedeních. Modely Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1 se od sebe však budou lišit pouze použitým operačním systémem – uživatel bude mít na výběr mezi Androidem a Windows 10.

Ceny se budou pohybovat v přepočtu mezi 37 000 a 39 000 Kč. Na pultech obchodů by se extrémně odolná novinka měla objevit v horizontu několika týdnů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků