Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Reuters

Mobilní telefon stále nepoužívají čtyři procenta Čechů

Mobilní telefon stále nepoužívají čtyři procenta dospělých Čechů. V roce 2007 to bylo 14 procent. Nejméně uživatelů je ve věku nad 75 let, i když za posledních sedm let se jejich podíl v této věkové kategorii zvýšil ze čtvrtiny na 70 procent. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Ilustrační foto Foto: Reuters
Mobilní telefon stále nepoužívají čtyři procenta Čechů

Mezi mladými lidmi od 16 do 34 let má mobilní telefon téměř stoprocentní zastoupení. Mobil má 97 procent mužů a přes 95 procent žen. Asi tři procenta Čechů mají tablet a 41 procent notebook.

K internetu se z mobilního telefonu připojuje 21 procent Čechů. Největší podíl uživatelů je přitom mezi mladšími ročníky, kde tuto možnost využívá polovina jednotlivců ve věku mezi 16 a 24 lety. Zhruba 15 procent Čechů se k internetu mimo domov nebo práci připojuje z notebooku a dvě procenta z tabletu.

Dvě třetiny domácností mají počítač

Počítač vlastní aktuálně 68 % českých domácností, z toho téměř polovinu (43 %) tvoří přenosné přístroje. Zajímavý je také údaj, že 27 % domácností je vybaveno alespoň dvěma PC, to je o polovinu více než před třemi roky.

Přístup k internetu se za posledních šest let více než zdvojnásobil. Zatímco v roce 2007 připojením disponovalo 1,4 miliónu lidí, letos je to již 2,9 miliónu. V podstatě platí, že uživatel počítače je i uživatelem internetu.

V porovnání s ostatními státy Evropské unie patřila Česká republika v roce 2012 vybaveností informačními technologiemi spíše k podprůměru. Počtem uživatelů internetu se však přiblížila k průměru. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků