Hlavní obsah
Aplikace Offender Locator v praxi Foto: iTunes.com, Novinky

Mobilní aplikace dokáže vyhledat nejbližšího sexuálního zvrhlíka

Ve Spojených Státech existuje zákon, který přikazuje všem násilníkům odsouzeným za sexuální delikty nosit u sebe GPS lokátor, který monitoruje jejich pohyb. Tato data je možné sledovat on-line, a tak vznikla iPhone aplikace, která ukazuje delikventy na mapě.

Aplikace Offender Locator v praxi Foto: iTunes.com, Novinky
Mobilní aplikace dokáže vyhledat nejbližšího sexuálního zvrhlíka

Ve všech 50 amerických státech funguje zákon, který přikazuje osobám odsouzeným za sexuální zločiny vstup do elektronického registru, který monitoruje jejich pohyb. Faktu, že jsou data z tohoto systému veřejně dostupná, využil vývojářský tým ThinAir Wireless a přišel s programem, který s touto databází pracuje.

Program Offender Locator využívá vestavěnou GPS iPhonu k odhalení místa, kde se uživatel nachází a poté mu nabídne mapu okolí, na které zobrazí všechny známé sexuální násilníky, kteří se tam právě nachází. Tyto osoby zobrazí jako červené body a uživatel může monitorovat jejich bezprostřední pohyb ve svém okolí. Může dokonce zjistit jejich adresu, datum narození a podívat se na jejich fotografii.

Zjistit, jak daleko bydlí sexuální násilníci od vašeho bydliště, není problém.

Foto: iTunes.com, Novinky

Když poklepete na určitý červený bod, tak se vám zobrazí fotografie násilníka společně s jeho adresou, datem narození a výčtem trestných činů, které spáchal. V USA je do tohoto speciálního registru sexuálních deviantů zaneseno přibližně 50 tisíc osob.

Zvažte, kde si necháte hrát děti, radí výrobce

Uživatelé si navíc mohou také vyhledat seznam sexuálních deviantů žijících v okolí své adresy či místa, na které se chtějí stěhovat.

"Znalost rovná se bezpečí. Oni dobře vědí, kde vy a vaše rodina jste. Nyní je na čase přerozdat karty, abyste vy věděli, kde bydlí a mohli se tak lépe rozhodnout, kde necháte své děti hrát," uvádí výrobce na stránkách aplikace. Dodává zároveň ale, že jelikož se registr sexuálních násilníků neustále mění a rozšiřuje, může se stát, že některé informace budou výjimečně nepřesné či neúplné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků