Hlavní obsah
Vývoj mobilních telefonů postupuje mílovými kroky kupředu. Foto: Profimedia.cz

Letos se prodá 23 miliónů chytrých telefonů, odhadují analytici

Prodej tzv. chytrých telefonů ve východní Evropě se letos zvýší o 77 procent na 23 miliónů zařízení. Nejsilnější růst přitom zaznamenají zařízení s operačním systémem Android, která by mohla získat 30 procent trhu. Uvedla to analytická firma Gartner.

Vývoj mobilních telefonů postupuje mílovými kroky kupředu. Foto: Profimedia.cz
Letos se prodá 23 miliónů chytrých telefonů, odhadují analytici

Celosvětově Gartner odhaduje růst prodeje chytrých telefonů o 60 procent na 468 miliónů. Nejpozději na konci roku by se měl Android stát jedničkou mezi operačními systémy před Symbianem a příští rok by měl dosáhnout podílu 49 procent.

Ve východní Evropě si Symbian od Nokie letos ještě své první místo udrží a Gartner mu v regionu předpovídá jen mírný pokles v objemu prodejů. Ústup Symbianu v regionu by měl nastat až za dva roky, kdy se očekává výrazný nástup zařízení od Nokie na platformě Windows Mobile, která by se měla stát druhou nejrozšířenější na trhu.

Růst Androidu by naopak podle analytičky Gartneru Annette Zimmermannové měla podpořit agresivní cenová politika výrobců zařízení i podpora ze strany mobilních operátorů.

Jak vybrat chytrý telefon?

Vývoj mobilních telefonů postupuje mílovými kroky kupředu. Nejvyspělejší přístroje dnes dokážou nahradit satelitní GPS navigaci, fotoaparát a v některých případech dokonce i počítač. Výrobci navíc plánují další vylepšení.

Prakticky žádný chytrý telefon se v dnešní době neobejde bez dotykového displeje, pomocí kterého se celé zařízení ovládá.

Některé modely jsou navíc ještě vybaveny praktickou klávesnicí s takzvaným QWERTY rozložením. Ta vychází z tradičních počítačových klávesnic. Psát všemi deseti prsty na ní kvůli drobným rozměrům ale nejde. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků