Hlavní obsah
Apple iPhone Foto: Archiv, Novinky

Komerční banka zavádí bezkontaktní platby pomocí iPhonů, ČS to chystá

Komerční banka nabídne klientům do konce srpna možnost provádět bezkontaktní mobilní platby prostřednictvím telefonů iPhone 4 a 4S. Telefonem bude možné platit všude, kde jsou akceptovány bezkontaktní karty Visa. Stejnou službu pro uživatele iPhonů připravuje také Česká spořitelna, která v červenci zahájila pilotní fázi testování nové aplikace.

Apple iPhone Foto: Archiv, Novinky
Komerční banka zavádí bezkontaktní platby pomocí iPhonů, ČS to chystá

Pro získání možnosti bezkontaktně platit iPhonem musí uživatelé ke svému telefonu připojit přídavné zařízení a stáhnout si z internetového obchodu společnosti Apple doprovodnou aplikaci. Přídavné zařízení, které je vybavené čipem NFC, v němž je mobilní karta Visa uložena, bude v případě Komerční banky stát 1500 korun. Platnost takzvané iKarty bude tři roky. Banka připravuje podobnou službu i pro chytré telefony vybavené čipem NFC a systémem Android od firmy Google.

Komerční banka vydá první karty pro bezkontaktní platby iPhonem na konci srpna a prozatím klientům nabídne 100 až 1300 těchto karet. "Limitovanou edici iKarty získají klienti i neklienti banky na dvou pobočkách Komerční banky v Praze a Brně nebo na internetových stránkách KB," uvedl vedoucí platebních karet Komerční banky Petr Polák. Mobilní platební kartu lze vedle bezkontaktního placení použít také k nákupům zboží a služeb na internetu.

Jak funguje iKarta

Zařízení funguje tak, že klient po aktivaci platební karty v telefonu spustí aplikaci KB iKarta a přiloží svůj telefon vybavený přídavným zařízením k platebnímu terminálu, který akceptuje bezkontaktní platby. U plateb do 500 korun není nutné zadávat PIN.

Česká spořitelna zahájila v červenci pilotní fázi testování nové aplikace. "Vzhledem k více než pozitivním ohlasům ze strany našich zaměstnanců-testerů nyní přicházíme za našimi klienty s žádostí o spolupráci. Pokud budou uživatelé s novou aplikací spokojeni, nabídneme ji všem našim klientům během několika následujících měsíců," uvedla ředitelka odboru Rozvoj platebních karet České spořitelny Marie Hešnaurová.

Technologie NFC (near-field communication) se stává populární hlavně díky chytrým telefonům. Nejviditelnější je její využití právě v případě platebních karet. Na čip NFC je možné umístit informace, stejně jako je to možné na čipové nebo magnetické karty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků