Hlavní obsah
iPhone Foto: Novinky

iPhone se samovolně vznítil na palubě letadla

Krušné chvilky si minulý týden v pátek prožily letušky australské letecké společnosti Regional Express. Musely totiž na palubě hasit u jednoho z pasažérů chytrý telefon iPhone, který se během letu sám vznítil. Upozornil na to server BBC s odvoláním na agenturu AFP.

iPhone Foto: Novinky
iPhone se samovolně vznítil na palubě letadla

Telefon letušky uhasily požárním přístrojem hned, jak uviděly, že se z něj valí hustý kouř. Hned po přistání jej pak předaly vyšetřovatelům. Ti mají nyní za úkol zjistit, proč začal iPhone hořet.

„Nemáme žádné záznamy o tom, že by se mohl iPhone kvůli nějaké chybě sám vznítit. Přístroj máme nyní u sebe a budeme celý případ pečlivě zkoumat,“ uvedl pro agenturu AFP mluvčí australského dopravně bezpečnostního úřadu (ATSB).

Apple se na vyšetřování těší

Zástupci Applu k celé kauze podle BBC jen stoicky uvedli, že se těší na spolupráci s vyšetřovateli.

Zatím není zřejmé, o jakou konkrétní modelovou řadu iPhonu šlo, ani v jakém byl stavu. Možné tedy je, že se jednalo pouze o chybu konkrétního modelu, nebo že se přístroj vznítil kvůli nesprávnému použití.

Před pěti lety měla společnost Apple, stejně jako další technologičtí giganti - Dell, Lenovo a Toshiba, problémy s přehřívajícími se bateriemi v noteboocích. Tehdy museli vyměnit více než osm miliónů baterií vyrobených firmou Sony. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků